Geri Dön

Mustafa Keser'den Bülent Ersoy açıklaması

Usta sanatçı Mustafa Keser, Bodrum'da bir mekanda sevenleriyle buluştu. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Keser, iki bölümde yayından kaldırılan 'Benzemez Kimse Bize' programı sonrası arasının açıldığı Bülent Ersoy ile ilgili konuştu.

Mustafa Keser'den Bülent Ersoy açıklaması

Mustafa Keser, Bülent Ersoy'la birlikte sunduğu 'Benzemez Kimse Bize' adlı müzik programının iki bölüm sonra yayından kaldırılmasının ardından YouTube kanalından bir video yayınlamıştı. Programın sanatçının kaprisleri nedeniyle bittiğini iddia eden Keser, "Bana, ‘Keserrr’ diye bağırıyor, babanın uşağı mı var? Seni Diva değil, divan yaparlar" demişti.

"DİVALIK SANA MI KALDI?"

Ünlü isim, sözlerine; "Seni sekize katlayacak isimler var. Divalık sana mı kaldı? Erkek tonuyla okuyor. Zeki Müren gitmiş, o kalmış... Hadi oradan... Kendini bir halt sanıyorsun. Canlı yayında bizi imtihan etsinler, kaybeden kazananın elini öpsün" diye devam etmişti.

Mustafa Keserden Bülent Ersoy açıklaması

"KOLTUĞUM ONA BATTI"

Bu sözlerin ardından 'Söylemezsem Olmaz' programında konuşan Bülent Ersoy ise "Haddini aşana cevap veririm, şahitlerle ve delillerle söylenenleri çürütürüm. Zaten program, benim programımdı. Oturduğum koltuk, ona battı. Ondan rahatsız oldu. Bana bir oda hazırlanmış, görmüyor mu? Zaten maddesel olarak da bir fark var, bunları bilmiyor mu?" ifadelerini kullanmıştı.

Kaprisli değil mükemmeliyetçi olduğunu belirten sanatçı, "Mustafa Keser’i sevmiyorum. Bu tarz hareket eden insanlara sevgim varsa bile bir dirhem kalmaz. 'Diva' denmezmiş de beni divan yaparlarmış. Aklınca 1980 öncesinden beni vurmak istiyor. Şöhretim Türkiye sınırları dahilinde değil, dünyada" şeklinde konuşmuştu.

Mustafa Keserden Bülent Ersoy açıklaması

"KAVGADA SÖYLENMEZ!" 

Keser'in annesine küfür ettiğini de savunan 70 yaşındaki sanatçı, "Benim annem bir sene önce öldü. Sen bir sene önce annesi vefat eden birine bu kelimeyi nasıl kullanırsın? Kavgada söylenmez bu kelime! Çok çirkin bu söylem, ben seni Allah'a havale ediyorum" açıklamasını yapmıştı.

"Bülent Ersoy’un annesine küfür ettiği" iddiasına YouTube kanalı üzerinden yanıt veren Mustafa Keser, "Ben orada fıkralar anlatıyorum, millet gülüyor, onları küfür olarak addetmiş. Benim ağzım kesinlikle küfürlü değildir. Bir tek kişi 'Mustafa Keser bana küfür etti' diyemez. TV'lerde 'anama küfür etti' diye ajitasyon yapıyor, söylediklerime cevap vermiyor. 'Belgelerle çıkacağım' dedi hala ortada belge yok" demişti.

DAVALIK OLDULAR

Karşılıklı suçlamaların ardından Ersoy ve Keser arasındaki polemik yargıya taşınmıştı. Diva, kendisine hakaret ettiği ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla Mustafa Keser’e bir TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.

Mustafa Keser ise eski program partnerinin bu hamlesi sonrası Ersoy'a göndermede bulunmuş ve "Karşı tarafa açılan tazminat davası, davacının kendine biçtiği değer kadardır" sözleriyle, Ersoy'u hedef almıştı.

Ardından Keser de Ersoy'a karşı dava açmış ve Bülent Ersoy’un programda kendisine “Kürdo” diye hitap ettiğini öne sürmüştü. Ünlü isim, hakaret ettiğini, aşağıladığını ve kişilik haklarının zarar gördüğünü belirterek; Diva'dan 1 TL manevi tazminat istemişti.

Mustafa Keserden Bülent Ersoy açıklaması

BODRUM'DA SAHNEDE

Tüm bu yaşananlardan aylar sonra Bodrum'da sahne alan Mustafa Keser, öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ünlü sanatçı, "Ben sahneye çıkmadan repertuvar hazırlamam. İçerideki dinleyiciyi görmeden göz göze gelmeden şarkılarımı söylemem. Gençler de bunu öğrenip çıkacak. Hepsi benim oğlum yaşında ama bakın onlar evde ben ben sahnedeyim. Bu yıl kaç konserim var saymadım. Tüm Türkiye'yi gezeceğiz" dedi.

"KAZA KURŞUNUYDU, GELDİ GEÇTİ"

Bülent Ersoy ile yaptığı programla ilgili gelen sorulara da yanıt veren Keser, "Bülent Ersoy'la küs değilim. Hiç bir problemim yok. Tekrar böyle bir formatta teklif gelse kabul etmem. Zaten rica üzerine katıldım. 30 senedir aralıksız canlı yayın yapıyoruz. Her gün reyting artıyor, demek ki alıcı var. Benim kimseye ihtiyacım yok. O da bir kaza kurşunuydu, geldi geçti. Bugüne kadar kimsenin hakkında konuşmadım. Bize yakışmaz. Sadece bazı şeylerin söylenmesi gerekiyordu, söyledik" ifadelerini kullandı.

Mustafa Keserden Bülent Ersoy açıklaması

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber