Geri Dön

Mustafa Uslu eski eşi Öznur Dursun'a 42 bin 653 TL ödeyecek!

Mimar Öznur Dursun, 'Ayla', 'Cep Herkülü: Naim' ve 'Müslüm' gibi çok izlenen filmlerin yapımcısı, eski eşi Mustafa Uslu’ya açtığı nafaka davasını kazandı.

Mustafa Uslu eski eşi Öznur Dursun'a 42 bin 653 TL ödeyecek!

Öznur Dursun ile Mustafa Uslu, beş yıl önce boşandı. Çocukların velayetini anneye veren mahkeme, yapımcının aylık toplam 12 bin TL iştirak nafakası ödemesine hükmetti.

İddiaya göre; Uslu, nafaka dışında çocuklarının okul masraflarına ilişkin de eski eşine ödeme yapacaktı. Ancak toplam 40 bin TL'lik ödemeyi yapmadı. Bunun üzerine Dursun, eski eşi hakkında icra takibi başlattı.

Mustafa Uslu da aleyhine yapılan icra takibini durdurunca eski eşine ‘itirazın iptali’ istemli dava açtı. Dursun’u haklı bulan mahkeme, Uslu’nun eski eşine faiziyle birlikte 42 bin 653 TL ödemesine karar verdi. Yapımcı ayrıca yüzde 20 icra inkar tazminatı da ödeyecek.

Emre Aşık şikayetçi olarak dinlendi: Mesajda beni öldüreceği yazıyorduDüzce'de eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla eski eşi Yağmur Sarnıç'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı davada Emre Aşık, talimatla Anadolu Adliyesi'nde ifade verdi. Aşık ifadesinde sanık Erdi Sungur'un avukatına ulaştığını, Baycan Şentürk'ün ikinci tetikçi olarak yer aldığını ve kendisini öldüreceklerine dair mesajlar olduğunu söyledi. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen talimat duruşmasına şikayetçi Emre Aşık ile avukatları Funda Sadıkahmet ve Hasan Tahsin Cevizoğlu katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber