Milliyet olarak Kıbrıs’a özel sayfalar yapan ekler çıkaran tek gazeteyiz. Sayfalarımızda, Kıbrıslı Türklerin hem siyasi hem de sosyal sorunlarını yakından takip ediyoruz, çözüm önerileri sunuyoruz. Bu süreçte en üst düzeyde olumlu tepkiler almak bizleri mutlu ediyor. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ilk baskımızda, “Milliyet’in Kıbrıs’ta öncü bir gazete olmasını bekliyorum” demişti. Bu noktada hızlı şekilde ilerledik. Kıbrıs sorunu veya Kıbrıs denildiğinde akla ilk gelen gazete Milliyet oluyor. Rum medyasının, Kıbrıs sorununa yönelik referans aldığı tek gazete Milliyet. Bu süreçte, turizm konusunda yaptığımız yayınlar sonrasında Turizm Bakanımız Fikri Ataoğlu’yla bir araya geldik.

‘Sizi takdir ediyoruz’

Ataoğlu, “Milliyet’e özel teşekkür ediyorum” dedi ve şöyle devam etti: “Yaptığınız yayınlardan çok memnunuz. Ada’ya gelecek turistlere rehber olan bir yayıncılık anlayışınız var. Turist sayısının artışında ve turistlerimizin Ada’yı tanımasında katkınızı takdir ediyorum. Şahsınızda Demirören Medya Grubu’nu kutluyorum.”

Sonrasında Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Orhan Tolun aradı ve şöyle bir cümle kurdu: “Milliyet’in turizmimize katkısı büyük.” Tolun, “Türk medyası içerisinde Kıbrıs Türkleriyle yakından ilgilenen tek gazete Milliyet” dedi.

Erdoğan Bey’in mesajı

Bizler, Kıbrıs Türk halkından aldığımız bu enerjiyle yolumuza devam edeceğiz. En iyisini sunacağız. Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Erdoğan Demirören’in, “Ülkemizi ve halkımızı küresel güçlerin düzeyine getirmek amacıyla her zamanki gibi, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Bu, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da en değerli hedefimiz ve vaadimizdir” sözü Kıbrıs’ta bize ışıktır. Kıbrıslı Türklerin dünyada hak ettiği noktada yer alması için, Milliyet olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz.

‘DELİ KENAN’ İLE ANKARA SOHBETİ

Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nin sahibi Ahmet Erbaş’la Ankara’da buluştuk. Sohbet ederken, oyuncu Yıldırım Memişoğlu’nun da Ankara’da olduğunu söyledi. Sonrasında Yıldırım Bey de, bizlere katıldı. Ali Desidero rolüyle gençliğimizde en çok konuşulan isimdi. Sonrasında çok önemli projelerde yer aldı.

En son ‘Kertenkele’de gördük. ‘Kertenkele’ dizisinde yeni dönemde de Deli Kenan rolüyle karşımıza çıkacak.

Dizinin çekimleri başladı. Memişoğlu, izleyicileri yine ekrana kilitleyecek diyebiliriz. Oyuncu, “Bu dizi bağımlılık yaptı, yapmaya da devam edecek” dedi. Ankara’ya has simidini yerken, sektörden fazla da memnun olmadığı izlenimi edindim. Ama işini çok seven ve işini anlatırken, olması gerekenleri sıralayan bir isim. Sohbet ederken sürekli fotoğraf çektirme istekleri geldi. Ahmet Bey söze girdi, “Sefa, dünden beridir yüzlerce kişiyle fotoğraf çektirdik. Yıldırım Bey’le sokakta yürümek zor” dedi. Memişoğlu’nun cevabı ise, masayı kahkahaya boğdu: “Ama neredeyse tamamı erkekti...”

Özel yaşam hassaslığı

Yıldırım Bey, yeni baba olmuş. Bora adında bir oğlu var. Ailesiyle mutlu bir aile portresi çiziyor ki, medyada da neredeyse özel yaşamıyla ilgili hiçbir haber göremedik.

Oyuncu, “Ben işlerimle gündemde olmaktan hep mutlu oldum. Özel yaşamım, özel kalsın mantığını güttüm” diyor. Daha sonra yanımıza Ergün Kuyucu geldi. Kuyucu da önümüzdeki dönemde bazı projelerde yer alacağını anlattı.