ALTINBAŞ’TAN DAMADA TAM DESTEK

FEO Yatırım İnşaat, Girne’de muhteşem bir projeye imza atıyor. FEO Yatırım’ın başkanı ise Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş’ın damadı Bulut Akacan.
Akacan, İstanbul’da tanıtım daveti yapınca katıldım. Davette kimler yoktu ki... Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, oğlu Emir Sarıgül, NEF Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, Merit Oteller Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar.
FEO Elegance; özel tasarlanmış mimarisi, 4 bloktan oluşan 362 dairesi, peyzaj ve sosyal tesisleriyle Girne’de yükselecek. Girne’nin de en gösterişli mimarisi olmaya aday. Tanıtımdan önce Vakkas Bey’le kahvaltı yaptık.

ALTINBAŞ’TAN DAMADA TAM DESTEK

Vakkas Altınbaş, “Biz Kıbrıs’a yatırım yaparak, ülkenin gelişmesini amaçlıyoruz. Yatırımcıların daha fazla Kıbrıs’a gelmesini istiyoruz” dedi. Damadı Bulut’a da güveninin tam olduğunu söyleyen Altınbaş ekledi:
“Damadımın arkasındayım.” Bulut Akacan, FEO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı da olan Ömer Hasırcılar’la projeyi ortak yapacağını söyledi ve “Biz bu işi başaracağız baba” dedi. Gecede ödül alan Reha Bey’in de projeye desteği tam. Arar da, “Kıbrıs’ın yıldızı parlayan bir ülke olduğuna” vurgu yaptı.

SARIGÜL: KIBRIS’A BİR DAHA GİTMEM

FEO’nun gecesinde hemşehrim Emrullah Turanlı Bey’le de sohbet ettik.
Turanlı, Kıbrıs’ı çok seviyor. “Kıbrıs kalkınmalı. İşadamlarının önü açılmalı” dedi ve Kuzey Kıbrıs’taki ‘bürokratik engellere’ dikkat çekti.
Ünlü işadamı haklı. Çünkü Kıbrıs’ta bir kesim, yatırımcıların adım atmasını engellemek için bayağı çaba harcıyor. Ne olursa olsun ‘engellenmeli...’ Toplumun geneli yerine, ‘kendi zümreleri’ mutlu olsun yeter. Turanlı’yla sohbeti bitirdiğim anda, Mustafa Sarıgül girdi içeri. Yanında oğlu Emir’le. Sarıgül, Şişli Belediye Başkanı olduğu dönemde, Kıbrıs’a büyük ilgi gösteriyordu.
Kıbrıs aşığıydı. Önce hal hatır sordum Sarıgül’e, sonra da “Kıbrıs’a artık gelmiyorsunuz” deyince verdiği yanıt şaşırttı beni. Sarıgül, “Kıbrıs’a bir daha gitmem” dedikten sonra
KKTC’ye girişinde yaşadığı bir olayı anlattı. Çok kırgın ve kızgındı ama “Yazma yaşadıklarımı Sefacım” deyince peki demekten başka yapacak bir şey yoktu.
KKTC yönetimlerinin ambargolar altındayken, ülkeye değer katacak insanları kırma lüksü olmadığı kanaatindeyim. Kıbrıs’ı bir turizm cenneti ve vazgeçilmezi yapmada, ülkeyi yönetenlerin büyük sorumlulukları var.