KIBRIS’TAN VİLLA MI ALACAKLAR?

Ajda Pekkan, Cenk Eren gibi isimlerin Kıbrıs’tan ev aldıklarını yazmıştık. Son dönemde de Ada’nın turizm şehri Girne’ye sanatçıların ilgisi artmış durumda. Türkiye’nin yoğun temposundan yorulan sanatçılar kendilerini Ada’ya atıyor. Emlak sektörünü yakından takip eden isimler arasına Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi Başak Dizer’in de katıldığını söyleyebiliriz. Boşanacaklar iddialarının ortaya çıktığı bir anda Girne’de lüks bir otelde tatil yapan çiftin; ülkedeki sakinliği sevdiği belirtildi. Bu nedenle ikilinin bir villa almak KIBRIS’TAN VİLLA  MI ALACAKLARiçin araştırma yaptığı iddia edildi.

Popüler bir bölge

Tatlıtuğ çiftinin gelecek günlerde de yeniden Kıbrıs’a gideceği ve bu yöndeki çalışmalarını sonuçlandıracağı konuşuluyor. Öğrenilenlere göre, çift Girne’nin popüler bölgesi ve lüks villaların bulunduğu Ozanköy’den bir villa alacak. Öte yandan neredeyse her hafta Kıbrıs’ta sahneye çıkan Sibel Can, Serdar Ortaç ve oyuncu Necati Şaşmaz gibi isimlerin de Girne’den ev almak istediğini belirtelim.

KKTC BAŞBAKANI’NDA DİLEK HANIM DEĞİŞİMİ

Kıbrıs’ta siyasi arena son dönemde hız kazandı. Başbakan Hüseyin Özgürgün, köyleri gezmeye başladı. Hem Kıbrıs hem de güncel konularda halkla iç içe. Başbakan’ın gezilerinde eşi Dilek Hanım yanından ayrılmıyor.

KIBRIS’TAN VİLLA  MI ALACAKLAR

Gezilerinde dikkat çektiğim, Başbakan’ın giyimleri oldu. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bu fotoğraf da çok ilgimi çekti. Başbakan giyim tarzında Dilek Hanım’ın dokunuşları hissediliyordu.

İSTANBUL’A AÇILDI

Ufuk Soğur, Kıbrıs’ın tek şovmen. Şimdilerde İstanbul’da yaşıyor. Yeni yıla Kıbrıs’ta Cratos Premium’da girdi. Serdar Ortaç’tan önce sahneye çıktı. Misafirlere keyifli anlar yaşattı. Yeni döndemde de Türkiye’de bir kanalda kendisini görebiliriz.
Kıbrıs’taki popüleritesini Türkiye’ye taşıması önemli. Hadi şimdiden hayırlı olsun dostum.

BARBAROS’UN SINIR DIŞI EDİLMESİ

Barbaros Şansal’ın sınır dışı edilmesi Ada’da gündeme oturdu. Modacının daha önce Ada’dan sınır dışı edilmesi, dönemin İçişleri Bakanı tarafından engellenmişti. Ancak uyuşturucu nedeniyle hapis cezası aldığı için sınır dışı kararı ortadan kalkmamış, sadece devreye konulmamıştı.

Şansal’ın sosyal medyadaki yorumları sonrası üst düzey iadesi gündeme geldi.
İçişleri Bakanı Kutlu Evren, daha önce engellenen sınır dışı kararını işleme koydu.

Linç kabul edilemez

Buraya kadar her şey normal. Ancak havaalanında kendisine yönelik linç girişimi kabul edilemez. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan da; sokakta hukuk arayanları uyardı. Modacı, Türk adaleti karşısında cezasını çekmeli. Kimse sokakta adalet sağlayacağını düşünmemeli.