Geri Dön

Serdar Ortaç, Ahmet Kaya Şarkısı Okudu

Katıldığı programda Ahmet Kaya şarkısı okuyan Serdar Ortaç, "Özür dilemek için Ahmet Kaya'yı defalarca aradım ancak kendisi telefonuma çıkmadı." dedi.

Serdar Ortaç, Ahmet Kaya Şarkısı Okudu

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Dinamit programına telefonla katılan sanatçı Serdar Ortaç canlı yayında Ahmet Kaya şarkısı okudu.

1999 yılındaki Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreninde Ahmet Kaya'ya yönelik saldırıyı tetiklediği gerekçesiyle suçlanan Serdar Ortaç, telefonla bağlandığı programda MGD gecesini ve Ahmet Kaya'ya yapılan saldırıyı anlattı.

"ANNEANNEM SİVEREKLİYMİŞ"

"Yeni öğrendim daha anneannem Urfa Siverekliymiş" diyen Serdar Ortaç "Asker kaçağı olarak 6 ay hapis yatmıştım. Mamak cezaevinde yan koğuşlarımda bir sürü Kürt vardı. Yeni öğrendim daha anneannem Urfa Severekliymiş aradı bana ben Urfalıyım sen nasıl böyle bir şeylere ait olursun. Neyse orada Kürtler vardı yan koğuşta. Sürekli Ahmet Kaya şarkıları gelirdi. Sürekli söylerdik. Hatta Ahmet Kaya'nın şarkılarını söylerken birde onun Kürtçesini öğretirlerdi bana. Bende bilmediğim halde Kürtçeyi öğrenmeye filan çalışırdım" dedi

KÜRTÇE ŞARKI OKUDU

Bir albümünde Kürtçe'den Türkçe'ye çevirdiği bir şarkı olduğunu belirten Serdar Ortaç, şarkının Kürtçesi ve Türkçe'ye çevrilmiş halinden bir kısım okudu. Latif Şimşek'in isteği üzerine Ahmet Kaya'nın 'Kafama Sıkar Giderim' isimli şarkısını da seslendiren Serdar Ortaç'a takıldığı kısımlarda Latif Şimşek de eşlik etti.

AHMET KAYA'YI ARADIM AMA...

Ahmet Kaya'yı özür dilemek için defalarca aradığını belirten Ortaç, açıklamalarına şöyle devam etti: "Bugün olsa asla böyle bir şey olmaz. Yeni özür dilemeye de başlamadım. Sayın Başbakan bu konuyu açmadan 12 sene önce rahmetli daha vefat etmeden kendisine ve eşine kerelerce ulaşmaya çalıştım. Tabi doğal olarak kabul etmediler. Belki de ben ulaşamadım. Bir aralar aranjörü vardı Osman İşmen onu arayıp ona da özür dilemek istedim ona da ulaşamadım.

Herhalde telefona çıkmak istemediler. Bende Ahmet Kaya olsam empati kursam bende çıkmam. Telefonuma çıkmamakla yüzde yüz haklıdır. Ben kendimi seyrettiğim zaman tiksiniyorum."

Magazin Haberleri Bülteni (27 Kasım 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan haberleri...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet