Ahmet Kaya

Ahmet Kaya

Adalet ve Kalkınma Partisi Mardin 6 .sıra Adayı.1979 yılında Mardin’de doğdu. İlkokulu Kabala Atatürk İlkokulu’nda, orta okul ve liseyi Mardin Anadolu Lisesi’nde okudu. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra öğretmen olarak göreve başladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü okudu,Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Orta Öğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Ana Bilim dalı Türk Dili ve Edebiyatı bilim dalında yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

Ahmet Kaya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.264 ahmet kaya haberi bulunmuştur.
İnci Taneleri'nde Azem'in sırrı ortaya çıktı! Piraye şoke oldu
İnci Taneleri'nde Azem'in sırrı ortaya çıktı! Piraye şoke oldu Kanal D’nin; Yılmaz Erdoğan imzalı çok izlenen dizisi 'İnci Taneleri’nin 16. bölümü yayınlandı. Aleyna'yı Reyyaz'ın evinden kaçıran Necmi otele geldi. Piraye, Cenk'in evlilik teklifini reddetti. Zahir'den kurtulmak isteyen Dilber, kiralık katil aramaya başladı. Talip, Azem'in onlardan sakladığı gerçekleri öğrendi. Piraye abisinin anlattıkları karşısında şoke oldu. İşte İnci Taneleri'nin merak uyandıran son bölüm özeti...
24.05.2024 Cadde
Serdar Ortaç'tan Ahmet Kaya açıklaması: Kendimi kesmek istiyorum o yıla döndüğüm zaman!
Serdar Ortaç'tan Ahmet Kaya açıklaması: Kendimi kesmek istiyorum o yıla döndüğüm zaman! Ahmet Kaya, 1999 yılındaki bir ödül gecesinde Kürtçe şarkı söylemek istediğini söyleyince üzerine çatal fırlatılarak protesto edilmişti. Kaya'ya saldıran grubun içinde bulunan Serdar Ortaç, bu olaydan dolayı yaşadığı pişmanlığı bir kez daha dile getirdi.
23.05.2024 Cadde
Ekrem İmamoğlu: Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir
Ekrem İmamoğlu: Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı için memleketi Trabzon'da yaptığı açıklamada, "Biz, insanları partisinden dolayı ayırt edenlerden olmadık, olmayız. İnsanımıza; benim canım hemşehrim, dostum, vatandaşım gözüyle bakarım. Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir" dedi.
12.04.2024 Gündem
Bayram dönüşü için tedbirler alındı! Bazı taşıtlara ulaşım kısıtlaması
Bayram dönüşü için tedbirler alındı! Bazı taşıtlara ulaşım kısıtlaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı için gittiği memleketi Trabzon’da yaptığı açıklamada, bayram tatili dönüşü oluşacak yoğunluğun önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı ile alınan ortak karar neticesinde bazı taşıtların belirli güzergahlarda pazar günü için trafiğe çıkmayacağını bildirdi.
11.04.2024 Ekonomi
Kapıda mühürü görünce şoke oldu! Yüzlerce kişiyi dolandırdılar
Kapıda mühürü görünce şoke oldu! Yüzlerce kişiyi dolandırdılar Esenyurt'ta, ruhsatsız fatura ödeme merkezi yüzlerce kişiyi mağdur etti. Fatura ödeme merkezine gelenler kapının mühürlü olduğunu görünce şoke oldu. Mağdur vatandaşlar ise isyan etti.
6.04.2024 Gündem
Tartışmalı film vizyonda
Tartışmalı film vizyonda Ahmet Kaya’nın yasal varisleri GAM Müzik ve eşi Gülten Kaya’nın, X Yapım’a açtığı davaların kaybedilmesinin ardından ‘İki Gözüm Ahmet: Sürgün’ filmi bugün vizyona girdi.
5.04.2024 Cadde
Trabzon'da AK Parti’li Ahmet Metin Genç, büyükşehir belediye başkanı oldu
Trabzon'da AK Parti’li Ahmet Metin Genç, büyükşehir belediye başkanı oldu Trabzon’da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti’li Ahmet Metin Genç, büyükşehir belediye başkanı oldu.
1.04.2024 Gündem
Gençlik buluşmasında Şafak Türküsü! İstanbul'da duygu dolu anlar
Gençlik buluşmasında Şafak Türküsü! İstanbul'da duygu dolu anlar Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluşmasında, Ahmet Kaya şarkısında duygu dolu anlar yaşadı.
30.03.2024 Haberler
Gençlik buluşmasında Şafak Türküsü! İstanbul'da duygu dolu anlar
Gençlik buluşmasında Şafak Türküsü! İstanbul'da duygu dolu anlar Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluşmasında, Ahmet Kaya şarkısında duygu dolu anlar yaşadı.
30.03.2024 Gündem
CHP'deki para sayma görüntüleri! Erdoğan: Kandil'e kadar bu paraların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz
CHP'deki para sayma görüntüleri! Erdoğan: Kandil'e kadar bu paraların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz İstanbul'da gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdooğan, CHP'deki para sayma görüntülerine tepki göstererek, "Balya balya dolarlar, balya balya avrolar, bu görüntülerinin ortada dolaştığı hatta Kandil'e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluşmasında, Ahmet Kaya şarkısında da duygu dolu anlar yaşadı.
30.03.2024 Haberler
CHP'deki para sayma görüntüleri! Erdoğan: Kandil'e kadar bu paraların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz
CHP'deki para sayma görüntüleri! Erdoğan: Kandil'e kadar bu paraların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz İstanbul'da gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdooğan, CHP'deki para sayma görüntülerine tepki göstererek, "Balya balya dolarlar, balya balya avrolar, bu görüntülerinin ortada dolaştığı hatta Kandil'e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluşmasında, Ahmet Kaya şarkısında da duygu dolu anlar yaşadı.
30.03.2024 Gündem
5 Nisan’da vizyonda
5 Nisan’da vizyonda  Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan ‘İki Gözüm Ahmet: Sürgün’ filminin fragmanı yayınladı.
23.03.2024 Cadde
Mesut Akusta ile Şafak Özbir boşandı!
Mesut Akusta ile Şafak Özbir boşandı! Son olarak 'Yürek Çıkmazı' adlı yapımda yer alan Mesut Akusta, yedi yıl önce nikah masasına oturduğu Şafak Özbir ile boşandı. İkilinin tek celsede biten davasında, kızları Berfin Cano'nun velayetini kimin alacağı da belli oldu.
22.03.2024 Cadde
Yeni afişi yayınlandı
Yeni afişi yayınlandı Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan ‘İki Gözüm Ahmet: Sürgün’ filminin yeni afişi yayınlandı.
19.03.2024 Cadde
'Ahmet'in Türküsü' filminin yönetmeni Kudret Sabancı'dan açıklama!
'Ahmet'in Türküsü' filminin yönetmeni Kudret Sabancı'dan açıklama! 16 Kasım 2000 tarihinde yaşamını yitiren Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan 'Ahmet’in Türküsü - Son Şarkı' filminin yönetmen koltuğunda oturan Kudret Sabancı, sanatçının eşi Gülten Kaya Hayaloğlu'ndan gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.
7.03.2024 Cadde
Mahkeme ile sinema salonları arasında bir tür
Mahkeme ile sinema salonları arasında bir tür Bu hafta Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan “Ahmet’in Türküsü” filmi gösterimde. Beğeni toplayan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filmi ise mahkeme kararıyla vizyondan kaldırıldı geçtiğimiz günlerde. Zeki Müren filmi için ise yapımcıların “Konjonktürel olarak zamanlamayla ilgili soru işaretleri olması nedeniyle” filmi yapmaktan vazgeçtikleri açıklaması geldi. Peki, gerçek ile kurmacanın sınırları nasıl belirlenmeli? Hukuki anlaşmazlıklara konu olan filmler neden bu kadar çoğaldı? Sinema eleştirmenlerine sorduk.
3.03.2024 Pazar
İtirazlar vizyonu etkilemeyecek
İtirazlar vizyonu etkilemeyecek Ahmet Kaya’nın ailesi bir açıklama yaparak “Ahmet’in Türküsü” filmini desteklemediklerini beyan etmişti.
20.02.2024 Kültür Sanat
Müzik şiddeti yener mi?
Müzik şiddeti yener mi? Reggae müziğinin ikonu Bob Marley ile barış ve özgürlükle yoğrulmuş şarkılarının hikâyesi “Bob Marley: One Love” ile perdede…
18.02.2024 Kültür Sanat
‘Kurnaz tüccarlar’
‘Kurnaz tüccarlar’ Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 1 Mart’ta vizyona gireceği duyurulan ‘Ahmet’in Türküsü’ filmi hakkında yasal işlem başlattı.
18.02.2024 Cadde
Mustafa Kaya son yolculuğuna uğurlandı! 'Öldüğü birkaç gün sonra fark edildi'
Mustafa Kaya son yolculuğuna uğurlandı! 'Öldüğü birkaç gün sonra fark edildi' Merhum sanatçı Ahmet Kaya’nın ağabeyi, ressam ve müzisyen Mustafa Kaya hayatını kaybetti. 70 yaşındaki Mustafa Kaya, Yeni Şeyhli Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.
17.02.2024 Cadde
Ahmet Kaya'nın ağabeyi Mustafa Kaya yaşamını yitirdi!
Ahmet Kaya'nın ağabeyi Mustafa Kaya yaşamını yitirdi! Merhum sanatçı Ahmet Kaya’nın ağabeyi, ressam ve müzisyen Mustafa Kaya hayatını kaybetti. Gülten Kaya, acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu.
17.02.2024 Cadde
Kaya’nın filmine itiraz
Kaya’nın filmine itiraz Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 1 Mart’ta vizyona girecek “Ahmet’in Türküsü” adlı film aleyhine açıklamada bulundu.
15.02.2024 Kültür Sanat
Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'nın isyanı! 'Hazin hikayesi barbarca araçsallaştırıldı'
Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'nın isyanı! 'Hazin hikayesi barbarca araçsallaştırıldı' 16 Kasım 2000'de kalp krizi sonucu 43 yaşında hayata veda eden Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, 1 Mart'ta vizyona girecek 'Ahmet'in Türküsü' filmiyle ilgili sessizliğini bozdu. Gülten Kaya, başrolünde Celil Nalçakan'ın yer aldığı filmi sanatçıya ve sevenlerine yapılmış saygısızlık olarak gördüklerini belirtti.
14.02.2024 Cadde
Ahmet Kaya’nın hikâyesi 1 Mart’ta vizyonda!
Ahmet Kaya’nın hikâyesi 1 Mart’ta vizyonda! “Ahmet’in Türküsü”, 1 Mart’ta vizyona girecek!
13.02.2024 Kültür Sanat
1 Mart’ta vizyonda
1 Mart’ta vizyonda Ahmet Kaya’nın sürgün dönemini anlatan ‘Ahmet’in Türküsü’ filmi 1 Mart’ta vizyona girecek.
12.02.2024 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Ahmet Kaya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.