Geri Dön

Sylvester Stallone: Rocky dizisi yazmaya başladım

Rocky serisinin yıldızı Sylvester Stallone, bir döneme damga vuran filmin, dizi versiyonu için çalışmalara başladı.

Sylvester Stallone: Rocky dizisi yazmaya başladım

Sosyal medya hesabından kendi el yazısıyla yazdığı bir notu paylaşan Sylvester Stallone, dünyaca ünlü 'Rocky' film serisinin dizi senaryosunu yazdığını açıkladı.

Yaptığı paylaşımda Stallone, yayınlanması için 'Rocky' serisinin geçmişini anlatan bir senaryoyu bu sabah yazmaya başladım. Karakterlerin kalbindekini yansıtacağım diziyi, 10'ar bölümden oluşan birkaç sezon olarak planladım" dedi.

Stallone paylaştığı notta ayrıca, 'modern tarihin dönüm noktalarına' değindi. Ünlü oyuncu, aya ayak basma, insan hakları hareketleri ve Soğuk Savaş'ı 'önemli kilometre taşları' olarak nitelendirdi.

Sylvester Stallone: Rocky dizisi yazmaya başladım

'El yazımın çok garip olduğunu biliyorum'

Yaptığı paylaşımın ardından bu sefer senaryonun bir sayfasının bilgisayar yazılı çıktısını paylaşan Stallone, "El yazımın çok garip olduğunu biliyorum. Ama hedefine ulaştı. Rocky için biraz daha yaratıcı bir süreci paylaşmaya karar verdim ancak bu sefer çok daha okunaklı. Bana ne düşündüğünüzü söyleyin. Heyecanlıyım. Umarım siz de öylesinizdir. Yumruklamaya devam" ifadelerini kullandı.

Hollywood tarihinde 'Rocky' ve 'Rambo' karakterleriyle bilinen Stallone, ilk olarak 'Rocky' karakteriyle 1976'da izleyiciyle buluştu. Stallone 1977'de, Rocky filmi için En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında iki Akademi Ödülü'ne aday gösterildi. Charlie Chaplin ve Orson Welles'ten sonra Stallone, aynı film için bu iki adaylığı alan tarihte üçüncü kişi oldu.

FOTOĞRAFLAR: BACKGRID USA/ INSTAGRAM

Magazin Haberleri Bülteni (18 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet