Geri Dön

Teşkilat dizisinin Yıldırım'ı kimdir? Gürkan Uygun kaç yaşında, nereli?

Teşkilat dizisi yeni sezona güçlü kadrosuyla girişi yapıyor. Diziye Gürkan Uygun Yıldırım rolü ile dahil oldu. Ekibi zorlayacak isimlerden olan Yıldırım, Halit Başkan'ın en büyük sorunlarından biri olacak. Peki, Teşkilat'ın Yıldırım'ı Gürkan Uygun kimdir?

Teşkilat dizisinin Yıldırım'ı kimdir? Gürkan Uygun kaç yaşında, nereli?

Gürkan Uygun, TRT1'in sevilen dizisi Teşkilat'ta Yıldırım karakteri ile izleyici karşısına çıkıyor. Son olarak Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde rol alan güçlü isim Teşkilat dizisinde dengeleri değiştirecek. İşte, Gürkan Uygun'un hayatına dair detaylar...

GÜRKAN UYGUN KİMDİR?

Uygun, aslen Gürcü asıllıdır. İzmit'te 27 Mayıs 1974 tarihinde doğdu. Lise yıllarında tiyatro ile tanıştı ve 1990 yılında amatör tiyatroya başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi. Dormen Tiyatrosu'nda eğitim aldı. 1994 yılında televizyon dizilerinde rol almaya başladı.

Tatlı Kaçıklar, Böyle mi Olacaktı, Yedi Numara, Deli Yürek, Şapkadan Babam Çıktı adlı dizilerde rol aldı. Kurtlar Vadisi serisinde Memati Baş karakterini canlandırdı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mimar Sinan karakterini oynadı. 2013-2015 tarihleri arasında yayınlanan Kaçak dizisinde Serhat Hakeri karakterini canlandırdı. 2018-2020 yılları arasında Payitaht: Abdülhamid dizisinde Halil Halit Bey karakterini canlandırdı. 2020'de yayınlanmaya başlayan Uyanış: Büyük Selçuklu adlı dizide Hasan Sabbah'ı canlandırdı.

 

Emre Aşık şikayetçi olarak dinlendi: Mesajda beni öldüreceği yazıyorduDüzce'de eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla eski eşi Yağmur Sarnıç'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı davada Emre Aşık, talimatla Anadolu Adliyesi'nde ifade verdi. Aşık ifadesinde sanık Erdi Sungur'un avukatına ulaştığını, Baycan Şentürk'ün ikinci tetikçi olarak yer aldığını ve kendisini öldüreceklerine dair mesajlar olduğunu söyledi. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen talimat duruşmasına şikayetçi Emre Aşık ile avukatları Funda Sadıkahmet ve Hasan Tahsin Cevizoğlu katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber