Geri Dön

Tiyatrokare'de 3 farklı oyun

Tiyatrokare, 27'inci sanat yılında şubat ve mart ayı boyunca yetişkinler için üç farklı kategoride üç oyun, çocuklar için de bir oyunla perde açacak.

Tiyatrokare'de 3 farklı oyun

Paul Portner’ın yazdığı ve Amerikan tiyatro tarihinin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na giren 'Şen Makas', 18 Şubat’tan itibaren repertuara alınacak. Nedim Saban'ın yönettiği, Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda; Melek Baykal, Veysel Diker, Ebru Saçar Aktaç, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler ve Jess Molho rol alıyor.

Zülfü Livaneli’nin romanından uyarlanan ve Türkiye’nin her yerinde 600’den fazla kez perde açan "Leyla'nın Evi" kesintisiz olarak 8 yıldır sahnelenerek bir rekora koşuyor. Nedim Saban’ın yönettiği oyunda; Celile Toyon, Ahmet Uz, Ayça Varlıer, Fatih Dönmez, Halim Ercan, Dicle Alkan, Meral Asiltürk, Ethel Mulinas, Koray Kurt rol alıyor.

Joseph Kesselring’in klasikleşen komedisi 'Ahududu' 2 yılda 150’den fazla kez sahnelenerek, geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Melek Baykal'n yıllar sonra sahneye döndüğü ve usta oyuncu Suna Keskin ile başrolü paylaştığı oyunda; Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu ve Bülent Seyran oynuyor.

Tiyatrokare, 5/11 mart arasında Ankara’da 2 farklı sahnede aynı anda 3 oyunla perde açacak. Ayrıca Anavarza Çocuk Tiyatrosu ile işbirliği yaparak, arıların doğal hayattaki önemini anlatan 'Bal Arıları ve Hınzır Ayı' oyununu 3 yıldır İstanbul’un çeşitli okulları ve Anadolu’nun tiyatroyla az tanışan genç seyircilerle buluşturuyor. Muş’tan Kastamonu’ya kadar turne yapan oyun, 4 Mart 12.00’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

Ece Seçkin sözünü tuttu! Gelinliklerden birini dün akşam hediye ettiDört yıldır birlikte olduğu pilot Çağrı Terlemez ile 15 Eylül'de nikah masasına oturan Ece Seçkin, gelinliklerini hayranlarına hediye edeceğini düğününden önce açıklamıştı. Sözünü tutan ünlü şarkıcı, gelinliklerinden ilkini dün akşam İzmir konserinin ardından hayranına armağan etti. Şarkıcı, bu anları sosyal medya hesabından da yayınladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber