Geri Dön

Tokatçı oyuncuları ve konusu! Tokatçı filmi nerede, ne zaman çekildi?

Yerli filmler arasında ilgiyle izlenen Tokatçı, 1984 yılında vizyona girdi. Film, ağa kızına aşık olan Osman'ın hikayesini anlatıyor. Asker arkadaşı Şevket ile yollarının kesişmesiyle olayların seyri değişir. İşte, Tokatçı filmi oyuncu kadrosu...

Tokatçı oyuncuları ve konusu! Tokatçı filmi nerede, ne zaman çekildi?

Tokatçı filminin yönetmenliğini Natuk Baytan yürütürken senaryosunu ise Suphi Tekniker kaleme aldı. Başrollerde ise Kemal Sunal, Nazan Saatçi ve Şevket Altuğ yer alıyor. Yerli komedi türünde günümüzde de sevilerek izleniyor.

TOKATÇI FİLMİ KONUSU

Osman köyün ağası Hasan Ağa'nın kızını sever. Hasan Ağa ise kızı için çok para ister. Bunun üzerine Osman İstanbul'a gider orada çoğu zaman aç kalarak başlık parasını biriktirir ancak köyüne dönerken yolda tokatlanır(soyulur). Daha sonra Osman İstanbul'a tekrar gider ve bir tesadüf eseri asker arkadaşı Şevket'le karşılaşır. Şevket Osman'a tokatçılığı öğretir. Osman çok para kazanır ve köye döner. Şevket'le birlikte bir plan hazırlayıp Hasan Ağa'yı da tokatlar.

TOKATÇI NEREDE ÇEKİLDİ?

Kemal Sunal klasiklerinden olan Tokatçı filmi İstanbul Sarıyer sınırları içerisinde yer alan Reşitpaşa'da çekildi.

TOKATÇI OYUNCULARI

Kemal Sunal (Osman)
Nazan Saatçi (Emine)
Şevket Altuğ (Şevket)
Ali Şen (Hasan Ağa)
Ünal Gürel (Kara/Karbonat Erol)
Süheyl Eğriboz (Sarı Recep)
Selahattin Fırat (Deli Sait)
Zuhal Üstüntaş (Osman’ın Annesi)
Muhteşem Durukan (Osman’ın Babası)
Hakkı Kıvanç (Rüstem)
Zeki Sezer (Kumarbaz Avni)
Şeref Çokşeker (Emine'nin annesi)
Celal Donat
Çetin Başaran
Zeki Alpan

 

 

 

 

 

 

 

 

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber