Geri Dön

Son dakika: Usta oyuncu Erol Demiröz hayatını kaybetti

Erol Demiröz, 81 yaşında hayata veda etti. Demiröz'ün vefat haberini Oyuncular Sendikası duyurdu.

Son dakika: Usta oyuncu Erol Demiröz hayatını kaybetti

'Sürü', 'Balans' ve 'Manevra', 'Mucize' ve 'Güneşi Gördüm' gibi filmlerde rol alan oyuncu Erol Demiröz, yaşamını yitirdi. Acı haberi Oyuncular Sendikası sosyal medya hesabından duyurdu.

Yapılan açıklamada, "Meslektaşımız Erol Demiröz hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun." ifadelerine yer verildi.

Son dakika: Usta oyuncu Erol Demiröz hayatını kaybetti

MAHSUN KIRMIZGÜL: BENDEKİ YERİN ÇOK BAŞKAYDI

Demiröz'ün vefatının ardından Instagram hesabından paylaşım yapan Mahsun Kırmızıgül, usta oyuncuya bu sözlerle veda etti:

"Tiyatro ve sinema dünyasının en büyük ustası Erol Demiröz babamız vefat etti. Benim için çok değerli olan bir abiyi, babayı, ustayı, hemşehirlimi kaybettik. Ahhh Erol baba ah.. Duruşun, fikirlerin, asaletin, insanlığın bize çok şey kattı. Bendeki yerin çok başkaydı. Seni unutmayacağız.."

Son dakika: Usta oyuncu Erol Demiröz hayatını kaybetti

"ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM USTAM"

Oyuncu Levent Özdilek de Erol Demiröz için sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Özdilek, gönderisine; "Benim güzel abim... Çok şey öğrendiğim ustam, unutulmazsın" notunu düştü.

Son dakika: Usta oyuncu Erol Demiröz hayatını kaybetti

EROL DEMİRÖZ KİMDİR?

Erol Demiröz, 29 Mayıs 1940 tarihinde Diyarbakır'da doğdu. İlkokul (1952), ortaokul ve liseyi (1958) Ziya Gökalp okullarında okuyarak bitirdi. Yükseköğrenimini Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi)'inde tamamladı. Askerliğini kısa süreli olarak İzmir Gazi Emir'de yaptı.

Demiröz, 1961 yılında Halkevleri Genel Merkezi'nde tiyatro çalışmalarına başlamıştı. 1968 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nda (AST) oyuncu ve yönetmen kadrosunda yer alarak yüzlerce oyunda rol almıştı, onlarca oyunu sahneye koydu. Ayrıca, Yılmaz Güney'in "Sürü" filmi başta olmak üzere on beş kadar sinema filmde oynamıştı.

Türkiye'de ilk televizyon çocuk dizisi olan "Harun" başta olmak üzere, birçok senaryoya da imza atmıştı. "Babalar ve Oğullar" adlı televizyon dizisinde rol almıştı. Mahsun Kırmızıgül'ün senaryolarını yazıp yönettiği "Beyaz Melek" ile "Güneşi Gördüm" adlı filmlerde de önemli roller üstlenmişti.

Sanat yaşamını İstanbul'da sürdüren Erol Demiröz, 1977 yılında, "Ulvi Uraz En İyi Yönetmen Ödülü"nü almıştı.

Magazin Haberleri Bülteni (7 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet