Mucize

Mucize

Son dakika mucize haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mucize gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mucize haber sayfamızda...

Mucize

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.809 mucize haberi bulunmuştur.
52 saat sonra gelen mucize! Sadece su içerek hayatta kaldı
52 saat sonra gelen mucize! Sadece su içerek hayatta kaldıBursa'da geçen cuma günü piknik sırasında odun toplamak için girdiği ormanda kaybolan Gülefer Boynukısa, 25 kilometre uzaklıkta dağdaki çiftçiler tarafından sağ olarak bulundu.
26.07.2021Gündem
Rad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Rad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerimde yer alan sureler hem buradaki sıralanışa hem de indirilme sırasına göre numaralandırılmaktadır. Bu bağlamda, Rad Suresi Kur’an-ı Kerim’in 13. Suresi olarak bilinmektedir. Toplam 43 ayet-i kerimesi bulunan surenin Mekke içeriği Mekke’de nazil olan diğer sureler ile benzerlik göstermektedir. İndirme sırasına göre Rad Suresinin önünde Muhammed Suresi, arkasında ise Rahman Suresi yer almaktadır. Surenin ismi 13. ayette bahsedilen “ra’d” sözcüğünden gelmektedir. Bu bağlamda Rad teriminin kelime anlamı gök gürültüsü manasına gelmektedir.
25.07.2021Sureler
Enbiya Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Enbiya Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiEnbiya, ‘nebiler’ anlamına gelmektedir. Mekke’de nazil olmuştur. Enbiya suresi 112 ayettir.
25.07.2021Sureler
Maide Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır.
25.07.2021Sureler
Mucize keşif! Buzda sıkışarak hayatta kalmışlar
Mucize keşif! Buzda sıkışarak hayatta kalmışlarBuzullar üzerinde araştırma yapan bir grup bilim insanı yaklaşık 15 bin yıllık iki buz kütlesinde 28 yeni virüs keşfetti.
24.07.2021Dünya
Bu olayda iki mucize oldu: Golf sahasında kocaman bir delik açtı!
Bu olayda iki mucize oldu: Golf sahasında kocaman bir delik açtı!Bir uçağın iniş takımının uçuş sırasında düşüp küçük bir krater oluşturması sonucu, golf sahasında birden fazla delik açılmış oldu.
24.07.2021Dünya
İş seyahati dönüşünde uçakta geçirdiği beyin kanaması iş kazası sayıldı
İş seyahati dönüşünde uçakta geçirdiği beyin kanaması iş kazası sayıldıAntalya'da 2008 yılında uçakla iş gezisinden döndüğü sırada beyin kanaması geçiren 48 yaşındaki Şener Kesen, 35 yaşındayken felç kaldı. Yıllarca tedavi gören Kesen, çevresindekilerin tavsiyelerinin ardından 2014 yılında dava açtı. 5 yıl süren dava sonucunda Yargıtay İş kazasıdır kararı vererek, Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) Şener Kesen'e 1 milyon lira tazminat ödenmesine karar verdi.
23.07.2021Haberler
İş seyahati dönüşünde uçakta geçirdiği beyin kanaması iş kazası sayıldı
İş seyahati dönüşünde uçakta geçirdiği beyin kanaması iş kazası sayıldıAntalya'da 2008 yılında uçakla iş gezisinden döndüğü sırada beyin kanaması geçiren 48 yaşındaki Şener Kesen, 35 yaşındayken felç kaldı. Yıllarca tedavi gören Kesen, çevresindekilerin tavsiyelerinin ardından 2014 yılında dava açtı. 5 yıl süren dava sonucunda Yargıtay "İş kazasıdır" kararı vererek, Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) Şener Kesen'e 1 milyon lira tazminat ödenmesine karar verdi.
23.07.2021Ekonomi
Mucize kurtuluş! Görgü tanığının anlattıkları şaşırttı
Mucize kurtuluş! Görgü tanığının anlattıkları şaşırttıMaltepe'de seyir halinde olan hurda yüklü bir pikap, freni tutmayınca metrelerce derinlikteki inşaat temeline düştü. Sürücünün son anda atlayarak, burnu bile kanamadan kurtulduğu kaza sonucu pikap hurdaya döndü.
18.07.2021Haberler
Mucize kurtuluş! Görgü tanığının anlattıkları şaşırttı
Mucize kurtuluş! Görgü tanığının anlattıkları şaşırttıMaltepe'de seyir halinde olan hurda yüklü bir pikap, freni tutmayınca metrelerce derinlikteki inşaat temeline düştü. Sürücünün son anda atlayarak, burnu bile kanamadan kurtulduğu kaza sonucu pikap hurdaya döndü.
18.07.2021Gündem
İlker Aksum: 'Çarli' bitti, kimse aramadı!
İlker Aksum: 'Çarli' bitti, kimse aramadı!Son olarak 'Ramo' dizisinde rol alan İlker Aksum, TRT 2 ekranlarında Hülya Koçyiğit'in sunduğu 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu. 1998 yılında yayınlanan ilk işi 'Çarli' hakkında çarpıcı bir açıklamada bulunan başarılı oyuncu, yeni projeleriyle ilgili de konuştu.
18.07.2021Cadde
Eğitim uçuşu yapan ABD helikopteri bir caddeye acil iniş yaptı
Eğitim uçuşu yapan ABD helikopteri bir caddeye acil iniş yaptıABD ordusuna ait bir Black Hawk helikopteri Perşembe günü Bükreş'te bir caddeye acil iniş yaparak iki sokak lambasını kırarak trafiği durdurdu ancak can kaybı olmadı.
15.07.2021Haberler
15 Temmuz şiirleri : Duygusal, kısa, 1,2 kıtalık! 15 Temmuz resimli şiirleri
15 Temmuz şiirleri : Duygusal, kısa, 1,2 kıtalık! 15 Temmuz resimli şiirleriYarın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü...Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Yurtta Sulh Konseyi adıyla örgütlenen bir grup asker, 15 Temmuz 2016 tarihinde 65. Türkiye Hükûmeti ve Türkiye cumhurbaşkanına karşı darbe girişiminde bulundu. 16 Temmuz sabahı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda darbe girişimi bastırıldı. Artık 15 Temmuz Günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edildi. İşte günün anlam ve önemine yakışan 15 Temmuz şiirleri...Kısa, uzun, 1 - 2 - 3 - 4 kıtalık duygusal, anlamlı 15 Temmuz şiirleri
15.07.2021Gündem
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyGenç kuşağın başarılı oyuncularından Hakan Kurtaş, son dönemde peş peşe yayınladığı şarkılarla da gündemde. Yola çıkma, deniz kenarında ıssız bir vadiye gitme, bir türlü gelmeyen yazı yakalama hayallerini anlattığı “Vadi” şarkısından yola çıkarak Kurtaş’ın yolculuğunu konuştuk.
14.07.2021Kültür Sanat
Paraşütü açılmayan asker evin çatısını deldi!
Paraşütü açılmayan asker evin çatısını deldi!ABD'de havadayken sorun yaşayan paraşütçü bir evin çatısını delerek mutfağa “iniş yaptı.”
12.07.2021Dünya
Şah damarı kesilen işçi 3 saatlik ameliyatla sağlığına kavuştu!
Şah damarı kesilen işçi 3 saatlik ameliyatla sağlığına kavuştu!Ankara’da taş ocağında çalışırken balyozla parçaladığı taştan sıçrayan demir parçası boynundaki şah damarını kesen Gökhan Toz (20) doktorların yüzde 1 yaşama şansı vermesine rağmen 3 saat süren ameliyatla hayata tutundu. Gökhan Toz, “babam kapıda 'Hocam oğluma ne oldu' diye sorduğunda o da 'Mucize oldu, yüzde 1 ihtimal o beklemediğimiz şey gerçekleşti' diye cevap vermiş" dedi.
11.07.2021Gündem
Hazal Türesan’ın Bodrum keyfi
Hazal Türesan’ın Bodrum keyfiSon olarak Mucize Doktor dizisinde hayat verdiği Beliz karakteri ile izleyici karşısına çıkan ünlü oyuncu Hazal Türesan, önceki gün Mgallery the Bodrum’da görüntülendi. Türesan'ın keyifli halleri dikkat çekti.
11.07.2021Cadde
Zerrin Tekindor'a oğlu Hira'dan müthiş jest
Zerrin Tekindor'a oğlu Hira'dan müthiş jestSon olarak 'Mucize Doktor' dizisiyle ekranlara gelen usta oyuncu Zerrin Tekindor'a (56), oğlu Hira Tekindor'dan unutulmaz bir sürpriz geldi. Tekindor, oğlunun sürprizi karşısında çok mutlu oldu.
8.07.2021Cadde
Miami'de çöken 13 katlı binada ölü sayısı 54'e yükseldi
Miami'de çöken 13 katlı binada ölü sayısı 54'e yükseldi ABD'nin Florida eyaletine bağlı Miami kentinin Surfside bölgesinde, 24 Haziran'da yarısı çöken 13 katlı binanın enkazında devam eden arama kurtarma çalışmalarında çıkarılan ceset sayısı 54'e yükseldi.
8.07.2021Dünya
Gözlerimi açtığımda elinde tabancasıyla Zühre’yi gördüm
Gözlerimi açtığımda elinde tabancasıyla Zühre’yi gördümÖlümden korkuyordum ama nedense şu an hiçbir şey hissetmiyordum. Üzülürsem bu şerefsizin elinden pisi pisine canımdan olmaya üzülecektim sadece. Nasıl olsa er ya da geç ölecektik. Ölüm zamanım bu zamanmış demek ki, kaderde bir soytarının elinden ölmek varmış. Aklıma bir şey daha gelmişti.
Tıp dünyasında bir ilk! Annesi 'benim için mucize' dedi
Tıp dünyasında bir ilk! Annesi 'benim için mucize' dediKanada'nın Montreal kentindeki Çocuk Hastanesi'nde cerrahlar, bir çocuk hastada doğuştan kusurlu yemek borusunun üst ve alt kısımlarını mıknatıslar kullanarak tutturmayı başardı.
4.07.2021Dünya
Biden Miami'deki felaketin yaşandığı bölgeyi ziyaret etti
Biden Miami'deki felaketin yaşandığı bölgeyi ziyaret ettiABD Başkanı Joe Biden ve eşi Jill Biden, 13 katlı binanın bir bölümünün 24 Haziran'da çöktüğü Miami'nin Surfside bölgesine giderek aileler ve yetkililerle bir araya geldi.
1.07.2021Dünya
Ersin Düzen ile Seyhan Şaşko müjdeyi verdi: Bebek geliyor!
Ersin Düzen ile Seyhan Şaşko müjdeyi verdi: Bebek geliyor!Spor spikeri ve sunucu Ersin Düzen, meslektaşı Seyhan Şaşko ile geçtiğimiz mart ayında nikah masasına oturmuştu. Çift, sosyal medya hesaplarından müjdeli bir haber vererek, anne-baba olacaklarını duyurdu.
1.07.2021Cadde
Doğduğunda 1 kilo bile değildi! 72 gün sonra büyük mutluluk
Doğduğunda 1 kilo bile değildi! 72 gün sonra büyük mutlulukManisa'nın Salihli ilçesinde 27 haftalıkken sadece 850 gram olarak dünyaya gelen Nesip-Raziye Çelik çiftinin bebekleri Müge bebek, hayata tutunmayı başardı.
1.07.2021Gündem
Ceyda Düvenci 'den duygusal doğum günü kutlaması
Ceyda Düvenci 'den duygusal doğum günü kutlamasıOyuncu Ceyda Düvenci-Bülent Şakrak çiftinin oğlu Ali, 4. yaşına bastı. Oğlunun doğum gününde duygusal bir yazı kaleme alan Düvenci, "Yuvanda olduğun halinle çok seviliyor, sayılıyor ve çok şükür duyuluyorsun. Kendini kırıldığın yerlerden onarmayı bil ve oralardan güçlenerek yaşa. Duygularını ifade ederken kırıcı olmadan özgür ol!" ifadelerini kullandı.
1.07.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

caddemansetABDhastaneuçakantalya

Mucize ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.