CaddeUsta oyuncu Tanju Tuncel yaşamını yitirdi!

Usta oyuncu Tanju Tuncel yaşamını yitirdi!

15.07.2023 - 12:57 | Son Güncellenme:

Türk sinemasının emektar isimlerinden Tanju Tuncel (83), hayatını kaybetti. Huzurevinde kaldığı bilinen usta oyuncunun vefat haberi sanat dünyasını yasa boğdu. Tuncel ile birlikte kamera karşısına geçen Ata Demirer'den duygu yüklü bir paylaşım geldi.

Usta oyuncu Tanju Tuncel yaşamını yitirdi

'Beyaz Melek', 'Geniş Aile', 'Eyvah Eyvah' gibi çok izlenen yapımlarda kamera karşısına geçen tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tanju Tuncel, 83 yaşında hayat veda etti.

Haberin Devamı

HUZUREVİNDE KALIYORDU

Usta sanatçı Tanju Tuncel, huzurevinde çekilen bir videosu ile geçtiğimiz günlerde sosyal medyada çok konuşulmuştu.

Usta oyuncu Tanju Tuncel yaşamını yitirdi

"FİLMLERİMİZ, HATIRALARIMIZ BAKİ"

Ata Demirer, 'Eyvah Eyvah'ın üç filminde birlikte rol aldığı Tanju Tuncel'in vefat haberi sonrası ardından duygusal bir paylaşıma imza attı.

Hayatımda tanıdığım en naif, en kendine has insanlardan. Hani kimisi 'Ben buradayım!' der, 'Bana bakın!' der, 'Ben!' der. O hiç öyle değildi. Nur içinde yat Tanju Abla. Filmlerimiz, hatıralarımız baki.

Usta oyuncu Tanju Tuncel yaşamını yitirdi

TANJU TUNCEL KİMDİR?

1940 yılında Adana’da dünyaya gelen Tanju Tuncel, Akhisar Ortaokulu, Erenköy Kız Lisesi’nin ardından İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Tiyatroya Gençlik Tiyatrosu'nda başladı, İstanbul Şehir Tiyatrosu'ndan emekli oldu.

Usta oyuncu Tanju Tuncel yaşamını yitirdi

Meslektaşı Necdet Yakın’la bir süre evli kaldı. 'Şaşıfelek Çıkmazı', 'Geniş Aile', 'Ruhsar' ve 'Sıdıka' gibi dizilerde; 'Duruşma', 'Babamın Kemikleri', 'Eyyvah Eyvah' ve 'Beyaz Melek' gibi filmlerde rol aldı.

Yazarlar