Geri Dön

Veli Erdem Karakülah biyografisi | Veli Erdem Karakülah kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte şarkıları

Bu akşam STAR TV'de ekrana gelecek olan İBO Show'un konukları arasında Veli Erdem Karakülah da yer alıyor. İzleyiciler ise konuklar hakkında araştırmaya geçiyor. Peki Veli Erdem Karakülah kimdir, kaç yaşında? Veli Erdem Karakülah şarkıları nelerdir, eşi kim? İşte Veli Erdem Karakülah'ın hayatına dair bilinenler...

Veli Erdem Karakülah biyografisi | Veli Erdem Karakülah kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte şarkıları

22 Mayıs 2021 Cumartesi günü İBO Show'un yayınlanacak bölümünde Veli Erdem Karakülah da ekrana gelecek. İzleyenler ise Veli Erdem Karakülah kim aramasına şimdiden başladı. Peki Veli Erdem Karakülah kaç yaşında, nereli? Veli Erdem Karakülah şarkıları nelerdir? İşte Veli Erdem Karakülah'ın biyoıgrafisi...

VELİ ERDEM KARAKÜLAH KİMDİR?

Veli Erdem Karakülah 22.09.1987 Ankara'da doğmuştur. Memleketi Ankara Elmadağ'dır. Akademik kariyerini Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Turizm ve devamında Anadolu üniversitesi İşletme fakültesinde tamamlamıştır. Müzik küçük yaşlarından beri vazgeçemediği tek tutku olmuştur. Bu konuda ailesi en büyük destekçisi olmuştur. Okul yıllarında amatör olarak bağlama, gitar ve keman çalmaya başlamıştır. 5 senedir profesyonel olarak müzikle uğraşmaktadır. Kariyerindeki ilk profesyonel çalışması sevenden adam olmaz klibi ile başlamıştır.

Daha sonra 11 parçadan oluşan tüm eserlerin söz müziği kendine ait olan ilk albümü Milad 2012 yılının son aylarında piyasaya çıkmıştır. Bu albümdeki Dilek ağacı, Sıkı tut, Sözüm yine söz, Benle var mısın gibi hemen hemen her parça dinleyicileri tarafından benimsenmiş büyük ilgi görmüştür. Yurt içi yurt dışı birçok konser festival ve özel programlarda bulunmuştur ve halen sahneleri haftada altı gün devam etmektedir.2015 yılı sonunda yine kendi eseri olan Sende Anlarsın parçasına klip çekilmiş, ve tüm ulusal kanallarda yayınlanmıştır.

2016 yılında Ahtım var benim albümü piyasaya çıkmıştır. Yine albümde Alda git, Ahtım var benim, Bana yazık gibi parçalar büyük ilgi görmüştür. Şarkılarında herhangi bir yerden ilham aldığını söylemeyen sanatçımız anlık duyguların zincirinden daha çok haz aldığını belirtmektedir. Kendine ait tam olarak 400 civarında kayıtlı eseri vardır. Kariyerinden önce durgun sıradan ve huzurlu vakit geçiren sanatçımız kariyerinden sonra hareketli uykusuz ve yorgun olduğunu şakacı bir dille belirtmekte. Son günlerde yeni klibi Git Yoluna Sevdiğim parçası ile yine göz odağı olan sanatçımız sevenlerine hediye edeceği yeni single için stüdyoda hazırlıklarını sürdürmektedir. Çok yakında yeni albümü ile sizlerle birlikte olacaktır .

Yangın bölgesindeki görüntüleri tepki çeken CZN Burak'tan açıklamaKamuoyunda 'CZN Burak' olarak tanınan ünlü işletmeci Burak Özdemir'in, günlerdir alevlerle mücadelenin devam ettiği Antalya'da çektiği görüntüler bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. "Görevlileri yavaşlattığı" ve "yangın söndürme çalışmalarını şova çevirdiği" şeklinde yorumlar alan CZN Burak'tan açıklama geldi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet