Geri Dön

Yalancılar ve Mumları Şerife kim, gerçek adı nedir? Melike Güner eşi kim, nereli?

Melike Güner, ekranların yeni dizisi Yalancılar ve Mumları kısa sürede büyük beğeni topladı. Dizide Şerife rolü ile Melike Güner öne çıkıyor. Yaşam mücadelesi verirken Elif'e olan tavrı diziye damga vurur. Peki, Yalancılar ve Mumları'nın Şerife'si Melike Güner kimdir?

Yalancılar ve Mumları Şerife kim, gerçek adı nedir? Melike Güner eşi kim, nereli?

Şerife rolü ile ekranlara geri dönen Melike Güner, Ali Haydar Bozkurt ile 2013 yılında dünyaevine girdi ve çiftin 2 çocuğu oldu. Oyuncu, İncir Reçeli filmindeki performansı ile uzun süre hafızalardaki yer etti. İşte, Melike Güner hayatı ve oynadığı diziler...

ŞERİFE KİMDİR?

Şerife 30’larının ortalarında bir kadın. Muğla’nın bir köyünde doğmuş. Derken kendisi de aslen Muğlalı olan Engin’le tanışmış. Şerife en temelde kötü bir kadın değildir. Cahil ve çaresizdir sadece. Baba evine dönemediği için hayatta başka tutunacak bir şeyi yoktur. Bu yüzden Engin ne isterse kabul eder. Tek amacı bir an önce Muğla’ya dönmek ve üç kişilik sakin bir hayat sürmektir. Bir kadın olarak Elif’i kıskanır ve ondan hoşlanmaz. Bu duygu yapacağı kötülüğü de kolaylaştırır. Ama olayların sonucu sandığı gibi olmayacaktır.

MELİKE GÜNER KİM?

Güner, 2 Haziran 1979 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. İlk baş rolünü oynadığı uzun metrajlı filmi ise 2011 yılı Dram/Romantik türündeki İncir Reçeli'dir. 14 Şubat 2011'de final yapan Doktorlar dizisinde oynamıştır. Dizide Zenan rolüyle tanınmıştır. Doktorlar dizisinde oynayan Bekir Aksoy'la beraber olmuş, hatta bu beraberlik evliliğe kadar gitmiştir. Sonradan ayrılmışlardır. Ayrıca yardımcı yönetmenlik de yapmıştır. 2012 yılında Merhaba Hayat adlı dizinin kadrosuna Doktorlar'da oynadığı Zenan karakteri ile katılmıştır.

DİZİLERİ

1999 - Hayat Bağları (Gül)
2000 - Dadı (Vildan)
2001 - Vay Anam Vay (Melike)
2002 - Mahallenin Muhtarları (Çağla)
2002 -Ekmek Teknesi (Sonay)
2005 - Ödünç Hayat (Mine)
2005 - Tombala (Meryem)
2006 - Kızlar Yurdu (Zeynep)
2006 - Doktorlar (Zenan Birtan)
2010 - Kılıç Günü (Şeyma)
2011 - İffet (Betül)
2012 - Merhaba Hayat (Zenan Parlar)
2013-2014 - Böyle Bitmesin (Gülizar)
2021- Yalancı ve Mumları (Şerife)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber