Cadde 'Yargı'dan muhteşem final! 'Bizi bir araya getiren kader'

'Yargı'dan muhteşem final! 'Bizi bir araya getiren kader'

27.05.2024 - 02:25 | Son Güncellenme:

Pazar akşamları merak uyandıran hikayesiyle izleyicileri Kanal D'de ekran başına kilitleyen 'Yargı' dizisi, final bölümüyle sevenlerine duygu dolu anlar yaşattı. 'Yargı'nın 95'inci bölümü, çok konuşulan sahneleriyle sosyal medyaya da damga vurdu. İşte 'Yargı'nın duygu dolu final bölümü özeti...

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

Ceylin ve Ilgaz, taşındıkları evin bahçesinde çıkan cesetten sonra büyük şok yaşadı. Daha sonra dizide Ceylin’in kardeşi İnci’nin öldüğü güne gidildi.

Haberin Devamı

Kağıt toplayıcı çocuğun çöpten çıkardığı valizde ceset çıktı. Olay yerine giden Ilgaz, Eren’den bilgi aldı. Valizi açan Ilgaz, sessizliğe büründü. Emniyete geçen Ilgaz, babasına ve Eren’e olanları anlattı:

Kızın adı Buse, dün gece birlikteydik. Buse’ye barda birinin sarkıntılık yaptığını fark ettim. Üç saat kadar beraber zaman geçirdim. Evine bırakmamı istedi, ben de valeden rica ettim bizi bırakması için. Evde de içelim diye ısrar edince kabul ettim. Uyuya kaldık, sonra da uyandım ayrıldım.

'YARGI' FİNAL BÖLÜMÜ

Ilgaz daha sonra Metin ve Eren’e dosyayı bırakacağını söyledi. Buse’nin telefonunu inceleyen bilişim ekibi, Eren’e Avukat Ceylin Erguvan’dan tehdit mesajları almış bilgisini verdi. Ceylin’in babası Zafer, İnci’nin cebinde yasaklı madde bulduğunu söyledi; ‘Sattığını kabul etti, arabayı da böyle almış’.

YEKTA, CEYLİN'E FENA MADİK ATTI! / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

Polis ekipleri, Ceylin’i cinayet soruşturması nedeniyle emniyete götürdü. Derya Savcı, çöp konteynerinden çıkan cesedin dosyasını devraldı Eren Komiser de ona detayları aktardı. Engin babası Yekta’yı arayıp, Ceylin için yardım istedi. Derya Savcı, Ceylin’i ifadeye aldı.

Haberin Devamı

CEYLİN İLE ILGAZ CİNAYETİN İLK ŞÜPHELİLERİ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ceylin ifadesinde, “Buse Hanım, müvekkilimin bir çalışanıydı. Ben kendisini duruşmalardan tanıyorum, birkaç kez de telefonda mesajlaşma var o kadar. Evine gitmedim, adresini de bilmiyorum” dedi. Ilgaz Savcı’yı da sorguya alan Derya Savcı, ‘Buse Hanım’ı nereden tanıyorsunuz’ diye sordu. Ilgaz da ‘Daha önce hiç görüşmedik’ dedi. Derya Savcı da, ‘Buse Hanım ile telefonla üç kez görüşmüşsünüz’ kayıtlarda var sözleriyle Ilgaz’a yüklendi.

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

'OLAY YERİ İNCELEME EKİPLERİ DELİLLERİ TOPLADI'

Ceylin, Yekta’dan yardım istedi. Yekta da karşılığında Ceylin’den ‘Tilmen Hukuk’ta çalışmalarını istedi. Teklifi kabul eden Ceylin, Yekta odadan çıktıktan sonra teklifi kabul etmeyeceğini söyledi. Yekta da Ceylin’in sözlerini duydu. Polise Buse’nin adresini verip ihbarda bulundu. Olay yeri inceleme ekipleri Buse’nin evine gitti ve delilleri topladı. Ilgaz ile Ceylin, Buse’yi öldürmekle şüpheli olarak suçlandı. İkili bir araya gelip, cinayet üzerine konuştu.

CEYLİN İLE ILGAZ ADALETTEN KAÇTILAR / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

'BİRİ SANA YA DA BANA KOMPLO KURMUŞ OLABİLİR'

Ilgaz, ‘Biri sana ya da bana komplo kurmuş olabilir, o cinayet üzerimize yıkılmadan bunu çözmeye çalışacağız. Buradan çık ve dışarı gel. Dışarıda seni bekliyor olacağım’ sözleriyle Ceylin’i uyardı. Derya Savcı’dan izin alan Ceylin emniyetten ayrıldı. İkili olayı çözene kadar ortadan kaybolmaya karar verdi.

Haberin Devamı

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

'KARDEŞİME BUNU YAPANLARDAN HESAP SORDUM'

Ilgaz, Ceylin’i Eren’in evine götürdü. Ceylin olay günü kardeşi İnci’nin başından geçenleri anlattı: ‘İnci hocasıyla vakit geçirirken adamın eşi eve gelmiş, kardeşimi darp edip dışarı atmış, beni aradı gittim. Kardeşime bunu yapanlardan hesap sordum sonra da eve geldik.’

ZAFER, KIZI İNCİ'NİN UYUŞTURUCU SATTIĞINI ÖĞRENİYOR / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Olay yeri inceleme ekibinden Göksu, Eren’e cinayet silahının Ilgaz’a ait olduğu bilgisini verdi. Ne yapacağını bilmeyen Eren çaresiz kaldı. Metin Amir, Ceylin’in olay saatinde Ortaköy’de olduğunu Derya Savcı’ya söyledi. Eren de olay yeri incelemenin verdiği bilgileri Derya’ya aktardı. Silahın Ilgaz Kaya’ya ait olduğunu söyledi. Derya Savcı ve Metin Amir büyük şok yaşadı.

Haberin Devamı

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

Derya Savcı, Ceylin ve Ilgaz’ın gözaltı kararı çıkarıp ikilinin yeniden ifadesinin alınmasını istedi. Metin Amir, ‘Ilgaz böyle bir şey yapmaz, Ilgaz benim oğlum sayın Savcım’ sözleriyle Derya’yı ikna etmeye çalıştı. Derya, Metin’i görevden alıp, Eren’i de dosyadan uzaklaştırdı.

ENGİN'İN İNCİ'Yİ ÖLDÜRME NEDENİ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ILGAZ CİNAYETİ ÇÖZDÜ

Barda olanları düşünen Ilgaz, o gün olan her şeyin daha önceden planlamış olabileceğini Ceylin ile paylaştı. İkili olayın gerçekleştiği bara gidip, kamera kayıtlarını inceledi. Buse’yi rahatsız eden şahsın arabasının plakasını alıp Eren’e verdi. Eren de şüpheli şahsın Adem Tunka olduğunu ve kaçtığı bilgisini paylaştı.

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

Buse ve Adem’in işbirliği yaptığı anlar ekranlara yansıdı. Ilgaz gittikten sonra eve giren Adem, Buse’yi öldürüp cinayet silahını da evde bıraktı. Daha sonra Buse’nin cesedini valize koyup çöpe attı. Zafer kızı İnci’nin eşyalarını karıştırıp, yasaklı maddeler buldu. Eşi Gül’e gösterip İnci’yi eve çağırmasını istedi.

Haberin Devamı

ORTAM ALEV ALDI! / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

'SİYAH İLE BEYAZ KADAR FARKLIYIZ'

Ceylin ile Muğla’ya giden Ilgaz, İclal Savcı’dan yardım istedi. İclal yardım edeceğini söyleyip evinin anahtarını verdi. Ceylin ve Ilgaz arasında samimi anlar yaşandı. Ceylin, ‘Biz evleneceğiz göreceksin’ dedi. Ilgaz ise, ‘Asla, siyah ile beyaz kadar farklıyız’ karşılığını verdi. Ceylin iddiasını sürdürdü; ‘Dikkat et Savcım, siyah her zaman beyazı yutar.’

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

İclal, Hakime arkadaşı ve eşi Yavuz’la buluştu, Savcı bir arkadaşına yardım ettiğini söyledi. Masadan ayrılan polis, Adem Tunka’yı arayıp açığa çıktığını söyledi.

CEYLİN VE ILGAZ'IN ACI SONU / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İNCİ'NİN ÖLÜMÜ

Parla, İnci’yi arayıp eve gitmemesi konusunda uyardı. İnci de Engin’i arayıp yardım istedi. Engin, İnci’ye ne olduğunu sordu İnci de yalan söyledi. İnci’ye aşık olan Engin ‘Neden beni sevmedin’ diye sordu. İnci de ‘Ezik ve korkak olmanı, sümsüklüğünü’ sözleriyle karşılık verdi. Engin İnci’yi yere itip onu öldürdü.

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

'BİZİ BİR ARAYA GETİREN KADER'

Ceylin, Ilgaz ile yaşadıklarını değerlendirdi, ‘Bizi bir araya getiren kader!’ Ilgaz da Ceylin’in sözlerini destekledi. İkili daha sonra romantik anlar yaşadı.

MECBURİ GERİ DÖNÜŞ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İkilinin romantik anları, Hakime Esin Kardın’ın eşi Yavuz Kardın'ın eve baskın yapmasıyla son buldu.

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

“Oğlumuz Can'ı sen yargıladın, en üst sınırdan 27 yıl hapis istedin hiç acımadın. Meslektaşın sana geldi, yalvardı. Ne itibarımızı düşündün ne de bizi. Can kendi halinde sessiz bir çocuktu, onu sen öldürdün. İki hafta önce canına kıydı, tek evladımızı sen aldın elimizden.”

CEYLİN, İNCİ'NİN HOCASINA DALDI! / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ilgaz, ‘Adem’i siz yolladınız’ karşılığını verdi. Yavuz, ‘Adem iyi çocuktur, babasının cezasını yattı. Sen de aynı şeye yaşa istedik, yapmadığın bir şeyden suçlan dedik’ sözleriyle Ceylin ve Ilgaz’ı vurdu.

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

 'İNSANIN EVE GELİNCE SEVENLERİ OLSUN YETER'

Dizi daha sonra tekrar günümüze döndü. Polis ekipleri bahçede bulunan cesedin, Hakime ve Amir bir çiftin oğullarının kız arkadaşına ait olduğunu ve dosyanın kapandığını söyledi.

ILGAZ'A CİNAYET KUMPASI / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Olanları düşünen Ceylin, İstanbul’a geri dönme kararı aldı. Bunu da eşi Ilgaz, Eren ve Yekta ile paylaştı; "Sağ olsun hayat bana ilk dakikadan gösterdi. Sen busun seçtiğin adam da bu hayatın da bu. Biz buraya ait değiliz o yüzden geri dönüyoruz."

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

Hayat bana kaçarak kaderimden kurtulamayacağımı öğretti. Nereye gidersen git kendini götürüyorsun. Kaderini, biriktirdiklerini... Gitmek değil ki mesele, yanında götürdüğün kendinsin çünkü! İnsanın en mutlu olduğu yerin sevdiklerinin yanı olduğunu öğreniyorsun. İnsanın eve gelince sevenleri olsun yeter.

CESET, ILGAZ'IN GECEYİ GEÇİRDİĞİ KIZ ÇIKTI / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İCLAL, EFE VE TUĞÇE'DEN İŞ BİRLİĞİ

Dizinin finalinde Eren Amir oldu. Elif ile Mercan aynı sınıfta eğitimlerine devam etti. Aylin, Gül ve Laçin güzellik salonu açtı. Osman taksiciliğe devam etti. İclal, Efe ve Tuğçe cinsel suçluları bulmak için çalışmalarda bulundu.

Yargıdan muhteşem final Bizi bir araya getiren kader

MERDAN DEDE VEFAT ETTİ

Parla uluslararası hukuk eğitimi için Paris’e gitti. Çınar, İşletme bölümünü kazandı. Defne ile aynı okulda eğitim aldı. Merdan Dede vefat etti. Yekta ikinci kitabını yazdı. Ceylin Yekta’dan hukuk bürosunu devraldı. Ilgaz ise Başsavcı oldu. Ceylin ve Ilgaz üçüncü çocuklarını kucağına aldı.

CEYLİN ADLİYE KORİDORUNDA DOĞURUYORDU! / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN