Yargı

Yargı

Son dakika yargı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yargı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yargı haber sayfamızda...

Yargı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.295 yargi haberi bulunmuştur.
AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Sivas'ta
AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Sivas'taAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, İnönü Bulvarı üzerinde esnaf ziyaretlerinde bulunduktan sonra partisinin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na, ardından da Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sivas Şubesi'nin 1'inci Olağan Genel Kurulu'na katıldı.
22.10.2021Siyaset
Halkbank'tan ABD'deki ceza davasına ilişkin KAP'a açıklama
Halkbank'tan ABD'deki ceza davasına ilişkin KAP'a açıklamaHalkbank, ABD'de devam eden ceza davasıyla ilgili olarak Yabancı Devlet Yargı Bağışıklığı Yasası uyarınca New York İkinci İstinaf Mahkemesi nezdinde yapılan itirazın reddedildiğini, kararın temyiz edilmesi için tüm yasal hakların kullanılacağını bildirdi.
22.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulundan 10 büyükelçinin Kavala açıklamasına tepki
Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulundan 10 büyükelçinin Kavala açıklamasına tepkiCumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulunca, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterilerek, "Söz konusu diplomatlar bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti insan haklarına saygılı, demokratik bir hukuk devletidir. Türk yargısı bağımsız olup, kimseden talimat almadan kendi kararlarını almaya muktedirdir." ifadeleri kullanıldı.
22.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Birçok şehrimizde artık 24 saat açık kütüphanelerimiz mevcut
TBMM Başkanı Şentop: Birçok şehrimizde artık 24 saat açık kütüphanelerimiz mevcutTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Birçok şehrimizde artık 24 saat açık kütüphanelerimiz mevcut. Kütüphane alışkanlığının kazandırılmasında bunlar büyük bir öneme haizdir." dedi.
22.10.2021Siyaset
Yiğit Kirazcı-Pınar Deniz el ele alışveriş turunda
Yiğit Kirazcı-Pınar Deniz el ele alışveriş turundaKanal D dizisi 'Yargı'da 'Ceylin Erguvan' karakterine hayat veren Pınar Deniz, önceki gün kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Yiğit Kirazcı ile birlikte Zorlu AVM'de görüntülendi.
22.10.2021Cadde
Adli Yargı Nedir? Adli Yargı Mahkemeleri Nelerdir?
Adli Yargı Nedir? Adli Yargı Mahkemeleri Nelerdir?Hukuk sisteminde alanları birbirinden ayırmak ve daha kolay sonuçlara ulaşabilmek için yargı kolları bulunmaktadır. Adli yargı ve idari yargı bunların örnekleri arasındadır. Bu yargı kollarının da alt mahkemeleri bulunmaktadır. Peki, adli yargı nedir? Adli yargının hangi mahkemeleri vardır? Bu mahkemeler neye göre belirlenmektedir? İşte, hukuk sisteminde kullanılmakta olan adli yargı ve mahkemeleri hakkında bilgileri derledik.
22.10.2021Eğitim
Özcan Deniz ile Feyza Aktan'ın velayet davasında sona gelindi!
Özcan Deniz ile Feyza Aktan'ın velayet davasında sona gelindi!Şarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz’in üç yaşındaki çocuğunun velayetini almak için eski eşi Feyza Aktan’a açtığı velayet davasında sona gelindi. Özcan Deniz’in kız kardeşi Sibel Semerci ile Feyza Aktan’ın annesi Fatıma Damarcan tanık olarak dinlendi. Velayet duruşmanın ardından Özcan Deniz, sosyal medyada çok konuşulacak bir paylaşıma imza attı.
22.10.2021Cadde
‘Ültimatom verilmesi asla kabul edilemez’
‘Ültimatom verilmesi asla kabul edilemez’Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Türkiye’de yargı süreci devam eden Osman Kavala ile ilgili açıklama yapan 10 ülkenin büyükelçisinin bakanlığa çağrılması konusunda, “Türkiye devletine bir ültimatom verilmesi kesinlikle kabul edilemez” dedi.
22.10.2021Siyaset
Her şey yeni başlıyor
Her şey yeni başlıyorYapımını Ay Yapım’ın üstlendiği Kanal D dizisi ‘Yargı’da asıl oyun yeni başlıyor. Yeni bölümde öfkesinden gözü dönen Ceylin’in Ilgaz’la beraber Engin’in suçluluğunu kanıtlamak için vereceği çaba nefes kesecek.
22.10.2021Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Persona non grata' mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Persona non grata' mesajı!ABD ve Almanya dahil 10 ülke büyükelçisinin Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısına sert tepki gösteren Erdoğan, “Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin?” dedi ve ‘istenmeyen adam’ (Persona non grata) ilan edileceklerine dair mesaj verdi.
22.10.2021Siyaset
Yargıda dijital dönüşümde yenilik: UYAP Mobil
Yargıda dijital dönüşümde yenilik: UYAP MobilYargı Reformu Stratejisi kapsamında yargılamaların hızlandırılması ve adalete erişimin kolaylaştırılmasını sağlayan yargıda dijital dönüşüm çalışmalarına Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) Mobil uygulaması da eklendi.
21.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu'ndan 10 büyükelçinin Kavala açıklamasına tepki
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu'ndan 10 büyükelçinin Kavala açıklamasına tepkiCumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulundan, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamaları konusunda, "Hangi saik ve sebeple olursa olsun, ülkemizde bağımsız ve tarafsız mahkemelerde görülmekte olan davalara dış müdahale çabalarını şiddetle reddediyoruz." değerlendirmesi yapıldı.
21.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Afrika ziyareti dönüşü önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar'ın vefatı, erken seçim tartışmaları, büyükelçilerin Osman Kavala açıklaması, siyasi cinayetler iddiası, Birleşmiş Milletler, Yunanistan'ın Fransa ve ABD ile anlaşması konularıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.10.2021Siyaset
2022 DGS Konuları: DGS Sözel Sayısal Konuları ve Soru Dağılımı
2022 DGS Konuları: DGS Sözel Sayısal Konuları ve Soru DağılımıDikey Geçiş Sınavı kısaca DGS iki yıllık ön lisans okuyan öğrencilerin örgün öğretim lisans programına geçişlerini sağlayan sınavdır. Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olun öğrenciler bu sınavlara girebilir. DGS konuları ve soru dağılımı iki bölümden oluşur. Sınavda 60 sayısal 60 sözel olmak üzere toplamda 120 soru bulunur. DGS’de matematik, geometri ve Türkçe alanlarından sorular çıkar. 2022 yılında DGS sözel sayısal konuları ve soru dağılımı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız “DGS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.10.2021Eğitim
Son dakika! Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Ya F-35 programına döneceğiz ya da paramızı alacağız
Son dakika! Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Ya F-35 programına döneceğiz ya da paramızı alacağızDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye'nin F-35 programından ayrılmasının NATO'nun caydırıcılığına darbe vurduğunu söyledi. Bilgiç, "Ya programa döneceğiz ya da paramızı alacağız" dedi.
21.10.2021Gündem
Yargı'da her şey yeni başlıyor!
Yargı'da her şey yeni başlıyor!Kanal D’nin, yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği ‘Yargı’da, haftalardır beklenen sorunun cevap bulmasının ardından asıl oyun yeni başlıyor. Dizinin yayınlanan yeni bölüm tanıtımında öfkesinden gözü dönen Ceylin’i, Ilgaz’la beraber Engin’in suçluluğunu kanıtlamak için vereceği çaba nefes kesecek.
21.10.2021Televizyon
Yargı'da her şey yeni başlıyor!
Yargı'da her şey yeni başlıyor!Kanal D’nin, yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği ‘Yargı’da, haftalardır beklenen sorunun cevap bulmasının ardından asıl oyun yeni başlıyor. Dizinin yayınlanan yeni bölüm tanıtımında öfkesinden gözü dönen Ceylin’i, Ilgaz’la beraber Engin’in suçluluğunu kanıtlamak için vereceği çaba nefes kesecek.
21.10.2021Cadde
‘Cumhurbaşkanı tarafsız olacak’
‘Cumhurbaşkanı tarafsız olacak’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kuracağımız güçlendirilmiş parlamenter sistemle Cumhurbaşkanı tüm topluma eşit mesafede olacak, herkesi kucaklayacak ve tarafsız olacak” dedi.
21.10.2021Siyaset
Son dakika: Fuat Oktay'dan enerji fiyatları açıklaması! 'Vatandaşa yansıtmadık'
Son dakika: Fuat Oktay'dan enerji fiyatları açıklaması! 'Vatandaşa yansıtmadık'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Küresel enerji piyasalarındaki anormal artışları göğüsleyerek vatandaşımıza yansıtmadık; bundan sonra da küresel eğilimlerin milletimize etkisini en asgari düzeyde tutmak için gayret göstermeye devam edeceğiz." dedi.
21.10.2021Ekonomi
FARC liderlerinden Rodrigo Granda Meksika'da tutuklandı
FARC liderlerinden Rodrigo Granda Meksika'da tutuklandıKolombiya Savunma Bakanı Molano, Granda’nın Interpol tarafından kırmızı bültenle arandığını ve başvurunun Paraguay tarafından yapıldığını söyledi.
20.10.2021Dünya
10 büyükelçiye çok sert tepki: Hadsiz açıklama kabul edilemez
10 büyükelçiye çok sert tepki: Hadsiz açıklama kabul edilemezDışişleri Bakanlığı, Osman Kavala’nın derhal serbest bırakılmasına ilişkin açıklamaları nedeniyle bakanlığa çağırdığı 10 ülkenin diplomatik misyon temsilcilerine, Türkiye’nin sert tepkisini iletti. Dışişleri açıklamasında, bağımsız yargı tarafından yürütülen hukuki bir süreçle ilgili bu hadsiz açıklamanın kabul edilemez olduğu belirtildi.
20.10.2021Siyaset
'Telafi edeceğimiz çok hasar var'
'Telafi edeceğimiz çok hasar var'CHP Parti Meclisi (PM), 22 Ekim Cuma günü saat 11.00’de parti genel merkezinde toplanacak. Toplantının gündeminde “seçim güvenliği çalışmalarına dair sunum”, “saha çalışmaları” başlıkları yer alıyor.
20.10.2021Siyaset
‘Yanlı Rum-Yunan tezlerine yer verilmesini reddediyoruz’
‘Yanlı Rum-Yunan tezlerine yer verilmesini reddediyoruz’Dışişleri Bakanlığı’nca, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun dün açıkladığı 2021 Türkiye Raporu’na tepki gösterildi.
20.10.2021Siyaset
Yargı dizisi Engin kim? Engin  Tilmen'i oynayan Onur Durmaz kaç yaşında, nereli?
Yargı dizisi Engin kim? Engin Tilmen'i oynayan Onur Durmaz kaç yaşında, nereli? Onur Durmaz, Yargı dizisinde Engin karakterine hayat veriyor. Dizide İnci'nin katili olduğu ortaya çıkan Engin Tilmen, aynı zamanda Ceylin'in de yakın arkadaşıdır. Diziden Engin'in katil çıkmasının ardından 'Onur Durmaz kimdir?' sorusu yöneltiliyor.
19.10.2021Cadde
Son dakika: Türkiye'den Avrupa Komisyonu raporuna tepki: Mesnetsiz iddiaları kabul etmiyoruz
Son dakika: Türkiye'den Avrupa Komisyonu raporuna tepki: Mesnetsiz iddiaları kabul etmiyoruzGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Avrupa Komisyonu Türkiye Raporu'na ilişkin yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. Açıklamada 'Türkiyeye karşı sorumlulukların göz ardı edildiği ve ülkemizle ilişkilerde yine çifte standartlı yaklaşımın sergilendiği bir Türkiye Raporu yayımlanmıştır. Özellikle siyasi kriterler ile Yargı ve Temel Haklar faslındaki mesnetsiz iddiaları ve haksız eleştirileri kabul etmiyoruz.' denildi.
19.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yargıkavalakanal ddizitepki

Yargı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.