Geri Dön

'Yasemin'i hissetmeye çalışıyorum'

Kanal D’de bu akşam saat 20.00’de ilk bölümüyle ekrana gelecek ‘Leke’ dizisinde başrolü üstlenen Melis Sezen, “Her hayat verdiğim karakterde yaptığım gibi, Yasemin’i de hissetmeye çalışıyorum” dedi.

'Yasemin'i hissetmeye çalışıyorum'

Melis Sezen, ‘Leke’ dizisinde Yasemin karakteriyle izleyici karşısına çıkıyor. Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde okuyan oyuncu, “Sektörle iç içe bir bölüm olduğu için iki taraftan da besleniyorum” dedi. Sezen’le yeni projesini ve üniversite hayatını konuştuk.

¦ ‘Leke’ dizisinde sizi çeken ne oldu?
Çok güçlü bir aşk hikayesi olması ve Yasemin’in kardeşi Murat’la ilişkisi... Murat, işitme engelli ve tüm dünyası ablası... Yasemin ise hayatını kardeşine adamış çok güçlü bir kadın. Onun cesur yapısı ve verdiği mücadele en çok çeken yanıydı.
¦ Zor bir rol, hazırlık süreciniz nasıl oldu?
Daha öncesinde okulda aldığım işaret dili dersi sayesinde işitme engelli arkadaşlarım oldu, onlarla uzun uzun zaman geçirdim. Bu, Murat’la Yasemin’in ilişkisini kurarken bana çok fayda sağladı. Yasemin ise, hayatında ilkeleri olan ve onlara sahip çıkan biri.
¦ Siz zor durumda kaldığınızda neler yaparsınız?
Düşsem de kalksam da herkes gibi bir sürü duygu geçişi yaşasam da, sonuna kadar mücadele ederim.
¦ Canlandırdığınız Yasemin, “Kadın olmak neden zor?” diye soruyor. Siz bugüne kadar Melis Sezen olarak hangi zorluklar yaşadınız?

Yasemini hissetmeye çalışıyorum
Kadın veya erkek değil; cinsiyet ayrımı yapılmaksızın insan olmak hakkında konuşmalıyız artık. Maalesef ki bir sürü kadın sırf cinsiyetinden dolayı hiçbir şekilde kabul edilemeyecek şeyler yaşıyor.
Yasemin ise dediğim gibi, “Ben insanım” diyor. Genç bir kadının nasıl ayaklarının üzerinde durduğunu ve sırf kadın olduğu için maruz kaldığı olaylara karşı nasıl güçlü bir mücadele verdiğini göreceğiz.
¦ Tanıtımlarda “Aşk mı, gurur mu galip gelecek?” diye soruluyor. Sizce hangisi kazanır?
Aşk, çok özel, ender ve bir o kadar değerli bir duygu... Gurur ise, seni sen yapan parçalarından biri. Gerçek bir duygu için her şeyi göze alabilirim fakat gerçekliğine olan inancım sarsıldığı an, dengeler değişir.
¦ Yasemin ve Cem, aşk yaşayacak mı? Ekranda, ‘Yılın Çifti’ olur musunuz?
İkisi de güçlü karakterler, çok büyük bir mücadelenin içinde doğan bir aşk var.
¦ Seyirci bu diziyi neden izlemeli?
Çok güçlü karakterler ve güçlü çatışmalarla örülmüş bir hikaye. Bir yandan hayattaki duruşunu başına her ne gelirse gelsin bozmadan dimdik durmaya çalışan genç bir kadın... Tüm dünyasını kardeşine adamış ve en büyük hayali onu duyabilmesi, ona şarkılar söyleyebilmek...
Öteki tarafta Cem ise, ağır travmalar yaşamış, bir o kadar da güçlü biri. En sevdiğim yanı bu oldu. Karakterler çok derin ve hikayeleri çok güçlü. Bu yüzden kesinlikle izlenmeli...
¦ Dizide ilk başrol deneyiminiz, nasıl bir sorumluluk hissediyorsunuz?
Bir karaktere hayat veriyorsanız, ona ait en büyük sorumluluğu almış oluyorsunuz.
Ben de canlandırdığım her rolde yaptığım gibi Yasemin’i de sonuna kadar sahiplenmeye, iyice anlamaya ve hissetmeye çalışıyorum.

‘İyi işler çıkacağına inanıyorum’

¦ Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde okuyorsunuz. Hem dizi hem de okul bir arada zor olmuyor mu?
Okuduğum bölüm aynı zamanda sektörle iç içe olduğu için iki taraftan da besleniyorum. Bol bol film, sinematografi üzerine dersler alıyorum, aynı zamanda işin kamera arkasını da öğreniyorum. Bu bakımdan çok mutluyum, sadece yoğun çalıştığımız için devamlılık açısından sorunlarım oluyor fakat bir şekilde götürmeye çalışıyorum.
¦ Oyunculukta hayalleriniz, hedefleriniz neler?
Hayalim, hayat verdiğim karakterleri hakkını vere vere yaşatabilmek... Onları canlı hissedebilmek ve her gün kendini geliştirmek. ‘Şu olacak, bu olacak’ demektense, hakkını verebildiğimi görebilmek benim için en önemlisi.
¦ Genç bir oyuncu olarak dizi sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?
Gelişen bir sektör olduğuna ve çok iyi işler çıkacağına inanıyorum.

Magazin Haberleri Bülteni (13 Temmuz 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber