Cadde Yıldız Asyalı kimdir kaç yaşında? Yıldız Asyalı hangi film ve dizilerde oynadı?

Yıldız Asyalı kimdir kaç yaşında? Yıldız Asyalı hangi film ve dizilerde oynadı?

28.02.2022 - 09:47 | Son Güncellenme:

Yıldız Asyalı kimdir sorusu magazin gündemini yakından takip eden vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kariyerine küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ile başlayan Yıldız Asyalı sunuculuk yaparak çıktığı ekranlarda oyuncu olarak yoluna devam etti. Peki Yıldız Asyalı kimdir?

Yıldız Asyalı kimdir kaç yaşında Yıldız Asyalı hangi film ve dizilerde oynadı

Yıldız Asyalı hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Arda Kural tarafından bir dönem Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde rol aldığı arkadaşı olan Yıldız Asyalı hakkında samimi açıklamalar geldi. Yıldız Asyalı hakkında o benim ilk aşkımdı açıklamasında bulunan Arda Kural'ın açıklamalarının ardından Yıldız Asyalı kimdir sorusu gündeme geldi.

Haberin Devamı

YILDIZ ASYALI KİMDİR?

Yıldız Asyalı 26 Mayıs 1983 yılında dünyaya geldi. Oyuncu kimliğinin yanı sıra şarkıcı kimliği ile de tanınan Asyalı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur.

Yıldız Asyalı'nın müziğe karşı ilgisi küçük yaşlarda başladı, o yüzden daha çok küçük yaşlarda şarkı söylemeye başladı ve beş yaşında piyano çalmayı öğrendi. Solist olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu'nda görev aldı. Asyalı, 12 yaşında Nabucco Operası'nda "Kral Ve Ben" müzikalinde yer aldı ve 13 yaşında iken Sarah Brightman'la İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası eşliğinde Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı. Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı.

Haberin Devamı

Kanal D Çocuk Kulübü programıyla birlikte Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Yasak Elma, El Gibi ve Limon Ağacı gibi dizilerin jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır.

23 Kasım 2015 tarihinde iş adamı Emre Vatansever ile evlenmiştir. Ayşe Mira adlı bir kızı var. Asyalı ve Vatansever Temmuz 2017'de boşandılar.30 Haziran 2020'de yönetmen Kerem Saka ile evlendi.

ARDA KURAL'IN YILDIZ ASYALI İLK AŞKIMDI ÇOK ACI ÇEKTİM AÇIKLAMASINA ASYALI'DAN YANIT

Arda Kural'ın itirafları sonrası Yıldız Asyalı da açıklama yaptı. Kural ile çok büyük bir aşk yaşadıklarını belirten Asyalı, "Arda'nın zor günlerinde çok üzüldük ve yıprandık. Arda'nın Türkiye için inanılmaz yetenekli ve önemli bir sanatçı olduğunu düşünüyorum. Karakteri hassas olduğu için genç yaşlarda kaldıramadığı şeyler oldu. Şimdi biz nasıl kovid oluyorsak beynimiz de hastalanabilir. Arda'yı iyi gördüm, tedavisine de devam ediyor. Böyle olduğu sürece ben öpüp başıma koyarım. Çok seviniyorum, hep iyi olsun" dedi.

Kariyeri

Yıldız Asyalı Kanal D Çocuk Kulübü'nde sunuculuk yaparak başladığı televizyon kariyerine, Haluk Bilginer'le birlikte yaptığı, dönemin sevilen dizilerinden Eyvah Babam'la kariyerine devam etti. Asyalı'nın, oyunculuk yeteneğini ilk olarak gösterdiği dizi, anne ve babası boşanmış bir genç kızın otoriter babasıyla yaşadığı birtakım olayları konu almıştır. Sevilen dizinin ardından bir süre televizyona ara veren Asyalı, dizinin devamı niteliğindeki Eyvah Kızım Büyüdü ile yeniden ekrana döndü. Bir sezon süren bu dizinin ardından Kanal D'de başlayıp uzun bir süre Show TV'de yayına devam eden Hayat Bilgisi adlı dizide üç sezon boyunca yer aldı. Dizide idealist bir öğretmenin komşusunun kızı ve aynı zamanda kardeşinin sevgilisi olan Rüya rolündeki performansıyla dikkat çekti. Ayrıca Adab-ı Muaşeret adlı sinema filminde Tarık Ündüz ile başrolde oynadı. 2010 yılında Evcilik Oyunu adlı televizyon programında yarışmacı olarak yer aldı.

Haberin Devamı

Müzikal kariyeri tam olarak küçüklüğünde sunmuş olduğu Kanal D Çocuk Kulubü'nde her program bitişinde çaldığı kemanı eşliğinde söylediği şarkılarla başlamıştır. 2008 senesinde Seda Telciler ve Burcu Canbaş ile Grup Mp3 adlı grubu kurdu. Grubun ilk albümündeki "Sevmek Zamanı" adlı şarkısı hariç bütün şarkıların söz ve müziği Yıldız Asyalı'ya aittir. Yıldız Asyalı'nın Grup Mp3 ile birlikteliği uzun sürmedi. Grubun kurulduğu sene sanatçı gruptan ayrıldığını açıkladı.