Cadde Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşında? Yıldız Asyalı'nın eşi Kerem Saka kimdir neden boşandılar?

Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşında? Yıldız Asyalı'nın eşi Kerem Saka kimdir neden boşandılar?

01.08.2020 - 15:03 | Son Güncellenme:

Yıldız Asyalı kimdir sorusu magazin gündeminde sıkça araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kanal D Çocuk Kulübü'nde başladığı TV kariyeri boyunca birçok TV dizisi ve filmde rol aldı. Eyvah Kızım Büyüdü ve Eyvah Babam dizileri ile oyunculuk deneyimi yaşayan Yıldız Asyalı, Hayat Bilgisi dizisinde Rüya karakteri ile hafızalarda yer etti. 29 Haziran tarihinde Kerem Saka ile dünya evine giren Yıldız Asyalı boşanma kararı aldı

Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşında Yıldız Asyalının eşi Kerem Saka kimdir neden boşandılar

Yıldız Asyalı kimdir sorusu magazin gündemini takip eden vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 29 Haziran tarihinde Kerem Saka ile dünyaevine giren Yıldız Asyalı'nın evliliği sadece 30 gün sürdü. Kanal D Çocuk Külübü'nde sunuculuk yaparak başladığı kariyerine TV dizileri ve filmlerinde rol alarak devam eden Yıldız Asyalı, Eyvah Babam ve Eyvah Kızım Büyüdü TV dizilerinde rol aldı. Hayat Bilgisi dizisinde hayat verdiği Rüya karakteri ile akıllarda yer eden Yıldız Asyalı hakkında merak edilenleri sizler için derledik

Haberin Devamı

YILDIZ ASYALI KİMDİR?

Şerife Yıldız Asyalı 17 Eylül 1980 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Yıldız Asyalı, İstanbul Devlet Konservatuarından mezundur.

Yıldız Asyalı'nin müziğe karşı ilgisi küçük yaşlarda başladı, o yüzden daha çok küçük yaşlarda şarkı söylemeye başladı ve beş yaşında piyano çalmayı öğrendi. Asyalı, sanatçı bir ailenin çocuğu, çünkü babası viyola sanatçısı, ablası Güliz, Devlet Konservatuvarı viyola mezunu, babaanne Fehime Hanım da piyanist. Solist olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu'nda görev aldı. Asyalı, 12 yaşında Nabucco Operası'nda "Kral Ve Ben" müzikalinde yer aldı ve 13 yaşında iken Sarah Brightman'le İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası eşliğinde Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı. Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı.

Haberin Devamı

Kanal D Çocuk Kulübü programıyla birlikte Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Yasak Elma, El Gibi ve Limon Ağacı gibi dizilerin jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır.

23 Kasım 2015 tarihinde iş adamı Emre Vatansever ile evlenmiştir. Ayşe Mira adlı bir kızı var. Asyalı ve Vatansever Temmuz 2017'de boşandılar. 30 Haziran 2020'de yönetmen Kerem Saka ile evlendi.

KARİYERİ

Televizyon

Yıldız Asyalı Kanal D Çocuk Kulübü'nde sunuculuk yaparak başladığı televizyon kariyerine, Haluk Bilginer'le birlikte yaptığı dönemin sevilen dizilerinden Eyvah Babam'la kariyerine devam etti. İlk oyunculuk yeteneğini bu dizide gösteren Asyalı, dizide anne ve babası boşanmış bir genç kızın otoriter babasıyla yaşadığı bir takım olayları konu almıştır. Sevilen bu dizinin ardından bir süre televizyona ara veren Asyalı, dizinin devamı niteliğindeki Eyvah Kızım Büyüdü ile yeniden ekrana döndü. Bir sezon süren bu dizinin ardından Kanal D'de başlayıp uzun bir süre Show TV'de yayına devam eden Hayat Bilgisi adlı dizide üç sezon boyunca yer aldı. Dizide idealist bir öğretmenin komşusunun kızı ve aynı zamanda kardeşinin sevgilisi olan Rüya rolündeki performansıyla dikkat çekti. Ayrıca Adab-ı Muaşeret adlı sinema filminde Tarık Ündüz ile başrolde oynadı. 2010 yılında Evcilik Oyunu adlı televizyon programında yarışmacı olarak yer aldı.

Haberin Devamı

Müzikal

Müzikal kariyeri tam olarak küçüklüğünde sunmuş olduğu Kanal D Çocuk Kulubü'nde her program bitişinde çaldığı kemanı eşliğinde söylediği şarkılarla başlamıştır. 2008 senesinde Seda Telciler ve Burcu Canbaş ile Grup Mp3 adlı grubu kurdu. Grubun ilk albümündeki "Sevmek Zamanı" adlı şarkısı hariç bütün şarkıların söz ve müziği Yıldız Asyalı'ya aittir. Yıldız Asyalı'nın Grup Mp3 ile birlikteliği uzun sürmedi. Grubun kurulduğu sene sanatçı gruptan ayrıldığını açıkladı.