Pazarİleri dönüşüm festivali geliyor

İleri dönüşüm festivali geliyor

22.05.2022 - 03:00 | Son Güncellenme:

İleri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak üzere kurulan sürdürülebilir sosyal etki platformu Upcycle İstanbul, Türkiye’nin ilk ileri dönüşüm festivalini başlatıyor.

İleri dönüşüm festivali geliyor

 4-5 Haziran’da Müze Gazhane’de düzenlenecek Upcycle İstanbul Art and Design Festival’de atıklara ikinci şans veren tasarımlar, çevre ve sürdürülebilirliği sorgulayan sanat yerleştirmeleri, ileri dönüşüm konulu atölyeler yer alacak. Festival, “Eskiye değer katan dönüşüm” olarak tanımlanan ileri dönüşüm konusunda bilinç oluşturmak, atıkların değerlendirilerek tekrar kullanıma kazandırılabileceğini sanat ve tasarım aracılığıyla göstermek ve her türlü dönüşümün sürdürülebilir çevresel faydalarına dikkat çekmeyi hedefliyor.  

Haberin Devamı

Bilal Yılmaz, Ilgın Seymen, Murat Fesih Avcıbaşı’nın da aralarında olduğu sanatçıların atıklardan dönüştürdüğü eserlerinin sergileneceği festival, aynı zamanda sıkıştırılmış karton içecek atıklarından imal edilen standlarında sürdürülebilir bazaar, üniversite öğrencilerinden sürdürülebilir moda sergileri, Piknik Works tarafından tasarlanan ileri dönüşüm sahnede atık malzemelerden enstrümanlarla müzik yapan Fungistanbul konseri, ileri dönüşüm kaykay pisti deneyimi gibi etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Festivalde ileri dönüşüm kavramı tüm ayrıntılarıyla konuşulacak, katılımcılara yönelik ileri dönüşüm atölyeleri de düzenlenecek.