Geri Dön
PazarTam kararında tarifler

Tam kararında tarifler

Tam kararında tarifler

ORMAN MEYVELİ CRUMBLE MUFFIN

MALZEMESİ

Crumble katmanı için:

55 gram un (Yarım su bardağı) l 50 gram şeker (Çeyrek su bardağı) l 2 gram tarçın (Yarım çay kaşığı) l 1 çimdik tuz

60 gram tereyağı (erimiş)

Muffin harcı için:

360 gram un (3 su bardağı)    l 1 paket vanilya l 10 gram kabartma tozu (3 çay kaşığı) l 2 çimdik tuz l 110 gram tereyağı (oda sıcaklığında) l 200 gram şeker (1 su bardağı) l 50 gram esmer şeker (Çeyrek su bardağı)

2 yumurta l 1 yumurtanın sarısı l 220 gram süt (1 su bardağı) l 200 gram orman meyvesi (donmuş)

200 gram bitter çikolata (parçalanmış)

YAPILIŞI

Crumble katmanı için: Tereyağı hariç tüm malzemeyi karıştırıp üstüne tereyağını ekledikten sonra birkaç tur daha karıştırarak tamamen tek vücut olmalarını sağlayalım ve kenara park edelim.

Muffin harcı için: Un-vanilya-kabartma tozu-tuz dörtlüsünü karıştırıp kenara alalım. Başka bir kapta tereyağı ve şekeri 4 dakika boyunca iyice çırpalım. Sonra yumurtaları ekleyip birkaç tur daha çırpalım. Ardından sütü ekleyip iyice tüm karışımın samimi olmasını sağlayalım. Kenardaki kuru karışımı da işin içine dâhil edip bu minnoşların tek vücut olmasını sağlayalım. Son olarak çikolata parçalarını ve orman meyvelerini ekleyip birkaç tur karıştırdıktan sonra harcı bir sıkma torbasına alalım. Muffin kalıbına, muffin kâğıtlarını yerleştirip harcımızı dökelim. Üstüne crumble parçacıklarından serpip 200 derecelik fırında 22 dakika pişirip afiyetle yiyelim.

Günün manisi

Sihirli lambayı bulunca Alaaddin
Ona ilk dileğini sormuş cin
En mutlusu olmayı dilemiş galaksinin
Bana gerek yok demiş o iş için
Tek ihtiyacın olan
Orman meyveli crumble muffin

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler