Geri Dön

'Açmazsanız namertsiniz!'

Galatasaray Divan Kurulu’nda hukuksal konular tartışmaya neden oldu. Eski yönetici Yasaman, “Böyle giderse mali olarak ibra edilmenin iptali için dava açarız” diye konuşunca yönetim masasından, “Açmazsanız namertsiniz” sözleriyle tepki geldi.

'Açmazsanız namertsiniz!'

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray Divan Kurulu’nun olağan toplantısı dün Türk Telekom Stadı’nda yapıldı, görüşmelere kulübün mali yapısı damgasını vurdu.

Toplantı başlangıcında konuşan Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, olağan genel kurulunda çıkan ibrasızlıklara mahkeme tarafından tedbir konulduğunu belirterek, “Alınan mahkeme kararı her şeyin üstündedir. Bu ibrasızlık durumu 114 yıllık köklü tarihe sahip olan kulübümüze hiç yakışmadı” dedi.

Kulübün mali yapısını anlatan ve son açıklanan 81 milyon liralık kârlılık oranını anlatan başkan yardımcısı Kaan Kançal, “Bir hafta içinde 105 milyon TL ödememiz var, kasada ise 5 milyon lira bulunuyor. Biz mutfaktaki yangınla uğraşıyoruz. Bunun için başkan Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay ve Abdurrahim Bey (Albayrak) az önce toplantı yaptılar, Abdurrahim Bey bankalarla görüşmek için aramızdan ayrıldı” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı eski yönetici Hamdi Yasaman’ın konuşması ise gerilime yol açtı. Yasaman, “Siz arkamızda ultrAslan var diyerek hareket edemezsiniz. Böyle giderse mali olarak ibra edilmenin iptali için dava açarız” diye konuşunca yönetim kurulu masasından, “Açmazsanız namertsiniz” diye tepki geldi.

Başkan yardımcısı Yusuf Günay ise şunları söyledi:

“Mahkemeler zaten açıkça idari ibrasızlığın hukuka aykırı olduğunu görüyor. Bir hukukçu (Yasaman) bunları söyleyemez. Ben yarın kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

Bastian Schweinsteiger'in efsanevi Bayern Münih kariyeri!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber