FenerbahçeAcun Ilıcalı'dan Fenerbahçe hamlesi!

Acun Ilıcalı'dan Fenerbahçe hamlesi!

26.02.2014 - 09:31 | Son Güncellenme:

Geçen hafta perşembe günü 100 milyon liralık tahvil ihracına çıkan Fenerbahçe’de, tahvil alan isimler arasında en dikkat çeken isimlerden biri de koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Acun Ilıcalı oldu.

Acun Ilıcalıdan Fenerbahçe hamlesi

Geçen hafta perşembe günü 100 milyon liralık tahvil ihracına çıkan Fenerbahçe’de talep toplama dün akşam sona ererken, Fenerbahçe tahvili alan yatrımcıların listesinin bugün Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) iletileceği öğrenildi.

Başkan Aziz Yıldırım’ın hapis cezasının geçen haftalarda Yargıtay tarafından onaylanmasının ardından, taleple ilgili sıkıntı yaşanabileceği yorumları yapılan tahvil ihracında 100 milyon liralık tahvili 350 Fenerbahçeli'nin aldığı edildi. Fenerbahçe tahvilini alan yatırımcıların yaklaşık 310’u nitelikli yatırımcılardan (en az 1 milyon Türk Lirası tutarında Türk ve/veya yabancı para ve sermaye piyasası aracına sahip olan gerçek ve tüzel kişi) oluştuğu, geri kalan 40 yatırımcının ise genel yatırımcı olduğu öğrenildi. Fenerbahçe’nin ihraç ettiği iki yıl vadeli 100 milyon TL nominal tutarlı tahviller, üç ayda bir kupon ödemeli ve değişken faizli.

GETİRİ HAZİNE TAHVİLİ + 3.5 PUAN

Tahvil ihracının yatırımcıya getirisi ise iki yıl vadeli gösterge Hazine tahvilinin getirisinden 3.5 puan daha fazla olacak. Hazine tahvilinin faizinin dün itibarıyla yüzde 11.18 olduğu göz önüne alındığında bu yüzde 14.68 getiri anlamına geliyor. İki yıl önce de 100 milyon liralık tahvil ihracında bulunan Fenerbahçe bu tahvilllerin geri ödemesini 4 Mart’ta yapacak.

Tahvil ihracında aracılığı Deniz Yatırım ve Ziraat Yatırım yaparken, bilindiği gibi Fenerbahçe yönetimi toplam 200 milyon lira tahvil ihracı için SPK’ya başvurmuştu. SPK ise 200 milyon liralık tahvil ihracı için bir bankadan garanti alması şartı getirmişti. Bunun üzerine de Fenerbahçe yönetimi ihraç tutarını 200 milyon liradan 100 milyon liraya indirdi.

FANATİK FENERLİ ACUN TAHVİL ALDI

350 civarında yatırımcının tahvil aldığı ihraçta, başta Ferit Şahenk, Ali Koç, Nihat Özdemir ve Abdullah Kiğılı gibi birçok Fenerbahçeli işadamının Fenerbahçe tahvili satın aldığı öğrenildi. Tahvil alan isimler arasında en dikkat çeken isimlerden biri de koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Acun Ilıcalı oldu. Ilıcalı, iki yıl önceki tahvil ihracında olduğu gibi bu tahvil ihracında da Fener tahvili alırken, Ilıcalı’nın ne kadarlık alım yaptığı belirtilmedi.

Haberin Devamı

(Habertürk)


ACUN ILICALI F.BAHÇE KAMPINI ZİYARET ETMİŞTİ

Acun Ilıcalıdan Fenerbahçe hamlesi