Geri Dön

Adriano'ya 3 yıl hapis istemi

İspanya’da savcılık, Beşiktaşlı Adriano’yu vergi usulsüzlüğüyle suçladı; mali suçlardan dolayı 3 yıl hapis ve 1.7 milyon euro para cezası talep etti.

Adriano'ya 3 yıl hapis istemi

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Adriano’nun, İspanya’da vergi kaçakçılığıyla suçlandığı ortaya çıktı. 2010-16 yılları arasında Katalan ekibinin formasını giyen tecrübeli futbolcunun bu dönemiyle ilgili ülkenin adli makamlarının, usülsüzlükler tespit ettiği ortaya çıktı.

Savcılık belgelerine dayandırıldı

La Vanguardia gazetesi, savcılıktan elde ettiği belgelere dayandırdığı haberinde futbolcunun Barça ile imaj haklarını içeren bir sözleşmesi olduğuna dikkat çekti. Bu kontrat uyarınca sezon başına 435 ila 594 euro elde ettiği vurgulandı ancak yapılması gereken vergi ödemelerinin yapılmadığı belirtildi.

Portekiz’deki vergi avantajı

Bu rakamın vergi geri dönüşü de bulunması gerektiği ancak Adriano’nun Portekiz’de avantajlı vergi rejiminden yararlandığı bildirildi. Buna göre futbolcu, konuyla ilgili hakları Madeira merkezli bir şirkete transfer olmuş göstererek reklamdan doğan vergi ödemelerinden kaçındı.

Dava 9 Nisan’da görülecek
Konunun davalık olduğu ve bununla ilgili davanın 9 Nisan tarihinde görüleceği belirtildi. Suçlamalarla ilgili olarak Brezilyalı futbolcunun 3 yıl hapis ve 1.7 milyon euro para cezası ile karşı karşıya kaldığı ifade edildi. Aslında futbolcuya yönelik iki mali suçlama olduğu; bunlardan ilkinde 1 yıl, ikincisinde 2 yıl olmak üzere hapis ve 1 milyon 100 bin euro ve 646 bin euroluk para cezaları bulunduğu kaydedildi.
Messi ve Ronaldo hatırlatması
İspanyollar konuyla ilgili yaptıkları değerlendirmede hapis cezası ihtimaline karşın bunun reelde gerçekleşmesinin beklenmediği yorumunu yaptılar. Lionel Messi ve Cristiano için de benzer durumların oluştuğunun altı çizilirken, bu iki futbolcunun hapse girmediğine dikkat çekildi.

Hasan Kartal: “Daha iyi bir Rizespor izlettireceğiz”YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber