Geri Dön

Ahmet Ağaoğlu: "Adaletsizlikten pay mı istiyoruz?”

Ahmet Ağaoğlu, Kasımpaşa maçının ardından TFF, MHK ve hakem Halil Umut Meler’i topa tutarken, Galatasaray’a da mesaj gönderdi.

Ahmet Ağaoğlu: "Adaletsizlikten pay mı istiyoruz?”

Trabzonspor Başkanı, Meler’in VAR odasında Valencia’ya izleyip vermediği kırmızı kartı, üç gün sonra daha hafif pozisyonda Galatasaraylı Mustafa’ya çıkardığını belirtti, “Televizyonlarda bağırmak çözüm değil. Adalet mi arıyoruz, adaletsizlikten pay mı istiyoruz?” dedi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kasımpaşa galibiyetinin ardından sert açıklamalarda bulunurken, Türkiye Futbol Federasyonu’nu FIFA’ya şikayet edeceklerini söyledi.
Konuşmakla bir şeyin değişmediğini belirten Ağaoğlu, “Bizim maçtan sonra Yaşar Kemal’e, Halil Umur Meler’e ve Cüneyt Çakır’a görev verildi. MHK, ‘çok güzel yönettiniz, devam edin’ mesajı verdi. Adalet 3 gün sonra tecelli etti. Aynı pozisyonda daha hafifine o maçta Çakır ile VAR’da görev yapan Meler kırmızı çıkardı. Mustafa Mohamed’in yüzündeki şaşkınlık ifadesini gördünüz mü dün? 3 gün önce neden kart göstermedin diyor o ifade... Televizyonlarda bağırmak çözüm değil. Bir şeyin adını koyalım. Adalet mi arıyoruz, yoksa adaletsizlikten pay mı istiyoruz?” dedi.
FIFA’ya pazartesi günü gideceklerinin altını çizen bordo-mavili takımın patronu, “Federasyonun her zaman ifadesi, ‘Biz özerkiz, bağımsızız, bize kimse karışamaz’ olduyor. Bağımsız, özerk olmak istediğinizi yapacağınız anlamına gelmez. TFF’nin FIFA’nın talimatlarını ve kurallarını uygulama zorunluluğu vardır. Biz FIFA’ya yapacağımız başvurunun dosyasını açık ve net örnekleriyle hazırladık. Türkiye’de futbol kuralları anlamında iç hukuk yolları tıkandığı için TFF’yi FIFA’ya şikayet edeceğiz. Diğer kulüpler de bu kararlardan şikayetçilerse onları bizimle birlikte FIFA nezdinde mücadeleye davet ediyoruz” diye konuştu.

Ahmet Ağaoğlu: Adaletsizlikten pay mı istiyoruz”

Semih Tokatlı: "Geriye düşmemize rağmen maçı iyi bir geri dönüşle kazandık"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet