Sırada Türkiye Kupası var…

Trabzonspor için öyle bir hafta ki ya hep ya hiç. Bir diğer ifadeyle lig üçüncüsü olup/olamamak, kupayı alıp/alamamak…

Haftanın ilk ayağı olan karşılaşmada Rams Başakşehir’e kaybetmiş olsalardı, Trabzonspor, üçüncülüğe veda edecekti ancak bordo-mavililerin bu sezon ligi üçüncü bitirmesinde büyük katkıları olan Onuachu, Vişça ve Meunıer, üçlüsü dün gece yine sahnedeydi.

Rakiplere bildiği tüm duaları okutturan bu üçlü ‘bu maçın ilk yarısında gol sesi çıkmaz’ diyenleri yanıltıp, ilk yarının son dakikasında Trabzonsporluların beklediği, istediği golü atıp hem ligi arzuladıkları sırada bitirdiler hem de Beşiktaş ile oynayacakları kupa maçına yüksek moralle çıkacaklar. Mağlubiyet halinde Trabzonsporluların morali yerle bir olacaktı…

Haberin Devamı

Vişça, Meunıer ve Onuachu arasındaki yardımlaşmayı izlemek hakikaten büyük keyif, akvaryumda yüzen balıkları izler gibi mutlu oluyorsunuz, huzur buluyorsunuz! Bosnalı, Belçikalı ve Nijeryalı oyuncuların arasındaki pas alışverişinin golle sonuçlanması, Meunıer’in Trabzonspor’a geldiği günden bu yana birçok karşılaşmada gördüğümüz çok güzel hareketlerdi. Dün de golü öyle attılar; Meunıer, meşin yuvarlağı adeta paraşütle indirdi Onuachu’nun kafasına!

İkinci yarı ilk yarıya oranla daha etkili oynadı, üst seviyede mücadele etti Avcı’nın öğrencileri; öne geçmenin verdiği özgüvenden kaynaklı desek. Kötü oynadı, mücadele etmedi diyeceğimiz bir oyuncu yoktu bordo-mavili ekipte.

Özetle Trabzonspor son haftaların formda ekiplerinden Rams Başakşehir’e karşı deplasmanda sezonun en iyi oyunlarından birini oynadı, her şeyden öte çok iyi mücadele ederek lig üçüncülüğünü cebe koydular. Aynı zamanda perşembe günü Beşiktaş ile oynayacakları kupa maçının da provasını yapmış oldular; Başakşehir’i yenerek moral buldular, sırada Türkiye Kupası’nı müzeye getirmek var!