Geri Dön

Akyazı’da, Kırkpınar’ın provası yapıldı

Akyazı Belediyesi’nin 56. kez düzenlediği Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri yapıldı, Baş, Baş Altı ve Büyük Orta boylarına 3 Altın Kemer verildiği aktarıldı.

Akyazı’da, Kırkpınar’ın provası yapıldı

Akyazı Belediyesi tarafından bu yıl 56.’sı düzenlenen Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri dün yapıldı. Yıllarca Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin provası olan organizasyon kurban kesimi ve dualarla başladı.

Bu yılki güreşlere Recep Kara, Fatih Atlı, Faruk Akkoyun, Süleyman Aykırı, Serhat Gökmen, Hamza Köseoğlu, Şaban Yılmaz, Kürşat Korkmaz, Ahmet Kavakçı ve Mustafa Kemal Karaboğa’nın yanında yaklaşık bine yakın sporcu katıldı. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan bu yıl farklı bir girişimde bulunduklarını, Baş, Baş Altı ve Büyük Orta boylarına 3 Altın kemer verdiklerini söyledi.

Ağa belirlendi

Güreş alanı ve çevresi Akyazı Belediyesi ekiplerince hazırlanırken, katılımcılar müsabakaları ücretsiz olarak takip edebildi. Öte yandan ağalık seçimini Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Öztürk kazanarak 56. Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin Ağası oldu.

Thomas Tuchel'den fikstür eleştirisi | 'Yorgunuz'
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber