Fenerbahçe Ali Koç: Bu ligde Fenerbahçe'ye yer yok!

Ali Koç: Bu ligde Fenerbahçe'ye yer yok!

19.03.2024 - 07:01 | Son Güncellenme:

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 2 Nisan’da olağanüstü genel kurula gideceklerini belirterek, “Bu ligde Fener’e yer yok. Gerekiyorsa da bir alt lige ineceğiz. Her gün ölmektense, bir gün öleceğiz ama geleceğimizi kurtarmak zorundayız. Bir sene oynar çıkarız biz ama herkes aklını başına alır artık” dedi. Koç, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığından da istifa etti.

Ali Koç: Bu ligde Fenerbahçeye yer yok

Fenerbahçe Yönetim Kurulu olaylı Trabzonspor maçı sonrası dün toplanarak Süper Lig’den çekilme kararı aldı. Ancak tüzük gereği yönetimin bu kararı kendi başına uygulayamayacağı bu nedenle Olağanüstü Genel Kurul’a gidileceği açıklandı. Tek gündem maddesi ile toplanacak Genel Kurul’un 2 Nisan saat 17.00’de Ülker Stadyumu’unda yapılacağı bildirildi.

Haberin Devamı

Yönetim toplantısı sonrası FBTV’de çarpıcı açıklamalar yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği Başkanlığından istifa ettiğini bildirdi, Genel Kurul’dan çekilme kararı çıkması halinde başkanlığı bırakmayacağını ifade etti “Fenerbahçe’nin tarihi için kritik bir virajdan geçiyoruz. 2 Nisan’da kulübün yanında durun. Bu iş böyle gitmez. Üç ay sonra bırakıyorsun, finansal zarar falan... Ligden çekilme kararı alırsak, bırakmıyorum. Kulübü yine üst lige çıkartırız ve öyle bırakırım” dedi.

Ali Koç’un açıklamalarından satır başları ise şöyle:

- Gecenin mağduru Fenerbahçe Kulübü’dür. Fiziki saldırıdan kendilerini koruyan Fenerbahçeli futbolculardır. Ne olduğunu sorgulayan, endişe eden taraftarlarımızdır. 

Haberin Devamı

- Artık bu iş çığırından çıkmıştır. Fenerbahçe’nin bu ülkede gördüğü muamele daha fazla tahammül edeceğimiz muamele değildir. 3 Temmuz’da yaşananları biliyorsunuz, maddi manevi çok mağdur edildik. Ekonomik olarak herkesten öndeydik.

- Yaşananlara sadece futbol olarak bakmayın. Büyük resme bakın. Dünkü olaylar tamamen organizeydi.

- Federasyonun maçın devam etmemesi lazım demesi gerekiyordu. Bu maçın iptal edilmemesi olayın en büyük sorumlularıdır.

"TOPLUM ZATEN GERGİN"

- 3 Temmuz’u başlatan örgüt, tavan yaptı emellerine ulaşmak konusunda, bu iki kulübü kırdırmada, kardeş kardeşe kırdırmada; toplum zaten gergin.

- 2 Nisan’da Olağanüstü Genel Kurula gidiyoruz. Allah’ın izniyle yapmamız gerekeni yapmamız gerekiyor, kendi göbeğimizi kendimiz kesmemiz lazım. Çünkü bunlar böyle devam edecek.

- Biz kendi ülkemizde bu muameleyi görmeyi kabul etmeyeceğiz. Bu ligde Fener’e yer yok. Gerekiyorsa da bir alt lige ineceğiz. Her gün ölmektense, bir gün öleceğiz ama geleceğimizi kurtarmak zorundayız. Bir sene oynar çıkarız biz ama herkes aklını başına alır artık.

- Gelin kulübümüzün yanında durun. Hep beraber karar verelim. Çünkü bu gidişat gidişat değildir. İstenen Fenerbahçe’nin kazanmaması, başarılı olmaması, hatta sahalarda yer almaması.