Geri Dön

Ali Koç: TFF ile görüşeceğiz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Demir Grup Sivasspor maçı öncesi Samandıra'ya ziyarette bulundu ve basın mensuplarına gündemle alakalı açıklamalar yaptı.

Ali Koç: TFF ile görüşeceğiz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç,Demir Grup Sivasspor maçı öncesi Samandıra'ya ziyarette bulundu ve basın mensuplarına gündemle alakalı açıklamalar yaptı.

Koç'un açıklamaları şöyle:

Sivas'a gitmeyi her zaman severiz. Benim Anadolu'daki Kadıköy dediğim yerlerden biri. Bu sefer daha zor olacak. Rakamlar konuşuyor zaten. Bu maçları kazanmak çok önemli. Biz kendi ve hakem hatalarımızdan dolayı 7-8 puan arkadayız. Üzerine koyarak devam edeceğiz. 

"TFF ile toplantımız sonrası açıklama yapacağız"

Biz daha gitmedik federasyona. Bugün bir toplantı var. Oradaki geri bildirimden sonra bir açıklama yaparız. İşin özü UEFA'nın yapmış olduğu FFP. İş başa düştü. Yerel FFP yaptık ama bunun da doğru kurgulanması lazım. Bir gecede bu noktaya gelmedik. 

Hepimiz aynı gemideyiz ve hepimizin çok ciddi problemleri var. Bir takımın az, bir takımın çok. Bir evvelki federasyonun talimatname yazmak istiyordu ama olmadı, bu talimatnamenin üstünde emeği geçen kulüplerin başında Fenerbahçe var. Profesyonellerimiz La Liga modellerini inceliyordu. Gidip sorabilirsiniz. Yöneticilerimiz ve yetkililer birtakım açıklamalar yapıyorlar, sonra kervan yolda düzülüyor.

31 Mart seçiminden önce olması gerekiyordu, UEFA'ya da böyle söz verilmişti ama yetişmedi sonra. Bugün saat 3'te sicil kurulu toplantımız var, sonrasında kendi durumumuzla ilgili konuşabiliriz. 

TFF'nin uygulaması 19 Haziran'da hazırlanmıştı ama resmi olarak 2 Eylül'de anons edildi. Transfer dönemi de bitmişti o tarihte. Sonra yayıncı kuruluşla yeniden değerleme yapıldı. Kulüplerin gelirleri düştü. O yüzden günü değil genel durumu konuşmak lazım.

Çiftçinin parasını topçuya veriyorlar ifadesi doğru değil. Futbol da bir sektör. Bu sorunlar çözülmezse bankaların da bir sorunu haline gelir. İyi niyetli yapılmış bir girişimin suistimal edilmesi doğru değil. 

Ali Koç: TFF ile görüşeceğiz

 

Ziraat Türkiye Kupası'nda şaşırtan gelişme!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber