Geri Dön

'Almanya Hagi'ye gülüyor'

Galatasaray'ın hocası Georghe Hagi hakkında bu kadar ağır sözler ilk kez söylendi: 'Alman basını ona gülüyor'

'Almanya Hagi'ye gülüyor'

Milliyet'e konuşan Misimoviç'in menajeri Ramadani, Rumen teknik adamı topa tuttu...
1- Herhalde Romanya'dan kendi adamlarını getirebilmek için onu kadro dışı bıraktı. Böylece kârlı bir ticaret oldu
2- Bütün Alman medyası ve futbol kamuoyu, Misimoviç gibi bir oyuncuyu hiç yoktan gözden çıkardığı için Hagi'ye gülüyor
3- Misimoviç, Rusya'yı kesinlikle düşünmüyor. Haziran ayına kadar takımda kalacak. Hagi gitmezse, Almanya'ya dönecek

Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi tarafından kadro dışı bırakılan Zvjezdan Misimoviç'in menajeri Fali Ramadani, Milliyet'e zehir, zemberek açıklamalar yaptı.
Bosna Hersekli futbolcunun çalışmalarını tek başına Florya'da sürdürdüğünü kaydeden Ramadani, Rumen teknik adamı adeta yaylım ateşine tuttu.
Misimoviç'in, Trabzonspor yenilgisinden sonra "sakız çiğnediği için" kadro dışı kaldığı iddiasını, "komik" bulduğunu ifade eden Ramadani, "Bunun sebebini aslında kimse bilmiyor. Hagi galiba kendisini dünyanın en iyi hocası olarak görüyor ve böyle bir eylemde bulunuyor. Herhalde Romanya'dan kendi adamlarını getirebilmek için Misimoviç'i kadro dışı bırakmıştır. Kârlı bir ticaret olur Hagi için böylece" diye konuştu.
Misimoviç'in, Hagi'nin sistemine uyup uymadığını sorduğumuzda ise Bosnalı ünlü menajerin ağzından yine çok çarpıcı sözler çıktı:
"Size soruyorum Hagi'nin sistemi ne ki Misimoviç ona uymasın. Trabzonspor maçı öncesi Misimoviç sıkıntısını gidip Hagi'ye anlattı. 'Beni Arda'nın oynadığı gibi solda oynatma. Çünkü ben bir 10 numarayım. Geçmişte senin de oynadığın pozisyonunda başarılı olabilirim. Neden beni sol kanatta oynatıyorsun' diyerek Hagi'den kendisini doğru kullanmasını istedi. Ama Hagi, Trabzon'da yine Misimoviç'i solda oynattı. Misimoviç de oyundan çıkarken direkt olarak soyunma odasının yolunu tuttu. Sonrası ortada işte. Misimoviç sebebi anlaşılmaz bir şekilde kadro dışı bırakıldı. Hagi bana göre hoca falan değil. O kaldığı sürece Misimoviç kesinlikle Galatasaray'da oynamayacak."
Bosnalı yıldızın, Galatasaray'dan parasını düzenli olarak aldığını açıklayan Ramadani, kadro dışı bırakıldıktan sonra sarı-kırmızılı yöneticilerin, Misimoviç'i yalnızca bir kez aradıklarını söyledi.

‘Beş kulüpten teklif vardı’
Sezon başında Misimoviç'e beş kulüpten ciddi teklifler geldiğini kaydeden Bosnalı menajer, "Kendisi hedefleri nedeniyle tercihini Galatasaray'dan yana kullandı. Misimoviç'in taksitlerinde gecikme olursa ya da ödenmezse o zaman sezon sonu yine Wolfsburg'a dönecek. Ama kesinlikle Rusya'ya gitmeyecek. Haziran'a kadar Galatasaray'ın oyuncusudur. Hagi ayrılmadığı sürece kesinlikle Galatasaray'da kalmayacak ve oynamayacak. Hoca değişirse Misimoviç kalır ve oynar" ifadelerini kullandı.

‘Milli takımında oynuyor’
Fali Ramadani son olarak Misimoviç'in kadro dışı kalmasının Almanya'da geniş yankı bulduğunu da belirtti.
Bosnalı menajer, "Bütün Alman gazeteleri ve Almanya kamuoyu Hagi'ye gülüyor. Sadece onlar değil, Almanya'daki hocalar ve futbolcular da böyle bir komedi görmediklerini söylüyorlar. Misimoviç şu an Galatasaray'da forma giyemiyor, ancak buna rağmen Bosna Hersek Milli Takımı'na çağrılıyor. Meksika ile geçen hafta oynadıkları son maçta milli formayı giydi" ifadelerini kullandı.

9 maçta şans buldu
Galatasaray'a, Almanya'nın Wolfsburg kulübünden büyük umutlarla transfer edilen Zvjezdan Misimoviç, sarı-kırmızılı formayı yalnızca 9 maçta giydi. Frank Rijkaard döneminde 5 karşılaşmada ilk 11'de sahaya çıkan Bosna Hersekli yıldız, Gheorghe Hagi göreve geldikten sonra 4 maçta şans buldu. Galatasaray forması altında gol atmayı başaramayan Misimoviç son olarak 14 Kasım 2010'da Manisaspor'a Ali Sami Yen Stadı'nda 2-0 yenildikleri maçta 26 dakika görev yapmıştı.

Lionel Messi'nin en ikonik gol sevinçlerini izliyoruz...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet