Geri Dön

"Alper'i gören oynar mı?"

Galatasaray'daki iç çekişmede Alper Narman'a tepki gösteren Nazifoğlu istifasını sundu.

"Alper'i gören oynar mı?"

NEVZAT DİNDAR

Sportif AŞ’de futboldan sorumlu olan Nazifoğlu, Trabzon maçı öncesinde başkan Dursun Özbek’ten Alper Narman’ın kafilede olmamasını istedi. Özbek, “Ben gitme demem” diye konuşunca gönül koydu, uçağa binmedi. Dün de istifasını sundu.

Galatasaray’da sadece sportif başarısızlık değil, idari anlamda da sıkıntılar baş gösterince ilk patlak Levent Nazifoğlu’ndan geldi. Sarı-kırmızılılarda futboldan sorumlu yönetici olan Nazifoğlu, Sportif AŞ’den istifa etti.

Trabzonspor karşılaşması öncesinde başkan Dursun Özbek ile bir araya gelen Nazifoğlu,”Trabzon’a Alper Narman gidecek mi? Antalya’da yaşananlar olaylar ortada. Futbolcular otobüse yapılan saldırıdan çok etkilendi. Alper’i uçakta gören futbolcu top oynar mı? Kendini güvendi hisseder mi? Olay çıkaran taraftarları korudu” diye sordu.Özbek, “Alper Narman bu kulübün yöneticisi. Ben ‘gitme’ demem” diye konuşarak tercihini yaptı. Nazifoğlu o gün istifaya karar verdi. Ancak mali genel kurul öncesi bunun sıkıntı yaratabileceğini düşünen Levent Nazifoğlu, bu yüzden beklemeye geçti. Ancak 2-3 gün boyunca kendisiyle ilgili haberlere sessiz kalınmasına içerleyen Nazifoğlu istifasını erkene çekti.

Kulüpten sadece sportif direktör Cenk Ergün’e bilgi veren Nazifoğlu’nun ayrılığını başkan Dursun Özbek Zonguldak’ta katıldığı bir cenaze töreninde telefonla öğrendi.

Bunun sonrasında Aspor’a çıkan Nazifoğlu, “Çok yoruldum. Her gün yalan var. Maskeli balo oynanıyor. Ben bu maskeyi takmayacağım, kendim istifa ettim. Türk futboluna ayak uyduramadım. Bu istifalardan ders alsınlar. Şahsi egoları değil Galatasaray’ı ön planda tutsunlar. Igor’a sezon başında şans verilmeli. Dursun Özbek’in dürüstlüğüne kefilim ama rahat bırakmıyorlar. Çok etkileniyor, bıraksalar düzlüğe çıkaracak. Yönetimin içinde iki kişi var. Dursun Özbek’i yanlış yönlendiriyor. İsim vermeyeceğim. Kendi adıma özeleştirimi de yapabilirim ama bu konuya girmeyelim. Bundan sonra hiçbir yönetime girmeyeceğim” dedi.

MİLLİYET, Trabzon deplasmanına giderken Nazifoğlu ile yaşanan rahatsızlığı okuyucularına duyurmuştu.

Alperi gören oynar mı

O iki yönetici
Levent Nazifoğlu’nun Alper Narman dışında tepki gösterdiği ikinci yöneticinin ise İsmail Sarıkaya olduğu ortaya çıktı. Yönetimin en çalışkan isimlerinden biri olan ve Dursun Özbek’in en güvendiği yöneticilerin başında gelen Sarıkaya’nın Alper Narman ile beraber neden hedef alındığı bilinmiyor.

Rezervasyonu vardı

Levent Nazifoğlu’nun Trabzon’a gitmeme öyküsü ise ilginç... Çünkü Trabzon’da otel rezervasyonu yapılan, uçakta yeri de ayrılan Nazifoğlu, gitmeyeceğini kimseye söylemez. Galatasaray’ın seyahatlerini düzenleyen 1481 Incentive&Organisations’un sahibi Argun Erkaya, Nazifoğlu’nu arar ve gelmeyeceğini öğrenir.

Hiç para almadı
Galatasaray’da dernek yönetiminde bulunanlar “seçilmiş” olarak koltuklarında otururken, Levent Nazifoğlu, başkan Dursun Özbek’in verdiği görevle Sportif AŞ’ye katıldı. Atanmasına rağmen bugüne kadar hiç ücret almayan Levent Nazifoğlu, aksine cebinden ödedi.

Barcelona'da El Clasico hazırlıkları!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber