Geri Dön

Altınordu yeni sezonda mücadeleci olacak

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, "Altınordu organizasyonundaki her birey ve her takım, görevini kusursuz bir şekilde ve sonuna kadar inançla yapar. Bu gen özelliğimizin, yeni sezonda da bizi gidebileceğimiz en üst seviyeye taşıyacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Altınordu yeni sezonda mücadeleci olacak

Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yeni sezonda genç, enerjik,  mücadeleci, tempolu ve coşkulu bir takım izleteceklerine söz verdi. Geride kalan  7 sezonda TFF 3. Lig ve TFF 2. Lig'de 2 şampiyonluk yaşadıklarını kaydeden  Eroğlu, "Dört kez play-off iddiamızı son maça kadar taşıdık. Altınordu  organizasyonundaki her birey ve her takım, görevini kusursuz bir şekilde ve  sonuna kadar inançla yapar. Bu gen özelliğimizin, yeni sezonda da bizi  gidebileceğimiz en üst seviyeye taşıyacağına inanıyoruz." değerlendirmesinde  bulundu.

 

Eroğlu, bünyelerindeki Altınordu Futbol Akademisi'nin "altın madeni"  olduğunu belirterek, 25 kişilik kadrolarının en az 15’inin akademiden yetiştiğini  kaydetti.

 

Geçen sezonu Niğde Anadolu'da Fatih Aktay, Musa Caner Aktaş, Egehan  Gök, Onur Taha Takır, Ali Emre Yanar ve Yusuf Yalçın Arslan’ın Altınordu’ya  döndüğünü, akademiden Atalay Yıldırım, Mertcan Dağlı, Ravil Tagir ve Burak  İnce’nin A Takım’a yükseldiğini aktaran Eroğlu, geçen sezonki kadrodan Kerim  Alıcı, Erce Kardeşler, Yusuf Acer, Oğulcan Ülgün ve Ali Mert Aydın’ın da yola  devam ettiğini ifade etti.

 

Eroğlu, Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Barış Alıcı, Berke Özer ve  Alican Özfesli gibi değerlerin de bu şekilde yetiştiğini belirterek "Artık  kusursuz çalışan bir sistem kuruldu. Akademi yetiştirecek, biz işleyeceğiz ve her  bir gencimiz Altınordu armasına olan borcunu ödedikten sonra Avrupa'nın en iyi  kulüplerine doğru bir yolculuğa başlayacak." şeklinde görüş belirtti.

 

Robert Prosinecki: “Kayserispor havlu atmadı”YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber