Geri Dön

Amatörden şampiyonluğa!

Garry Rodrigues’i gündemine alan ELF Voetball dergisi, futbolcunun Feyenoord’da yetiştiğini ancak amatör kümeye kadar düştüğünü yazdı, bugüne kadarki gelişimini anlattı.

Amatörden şampiyonluğa!

Kariyerinde zirve yapan Galatasaraylı Garry Rodrigues, başarısıyla Hollanda’da da dikkat çekti.

ELF Voetball dergisi, Rodrigues ile ilgili özel bir yazı kaleme aldı. 24 yaşındaki futbolcunun Galatasaray ile şampiyonluğa çok yakın olduğu belirtilerek yaşadığı gelişim öne çıkarıldı.

ELF Voetball’da Thijs de Bruijn imzalı yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“Feyenoord’da ilk altyapıya girdiğinde herkes Hollanda’yı kasıp kavurmasını bekledi, gelecek vaat ediyordu. Ancak beklenen olmadı ve bir anda amatör kümenin yolunu tuttu. Hatta amatör kümede zaman zaman postane de dahil farklı işler arayarak para kazanmaya çalıştı.

ADO Den Haag’da yeni bir umut belirdi ama orada da etkisiz kaldı. Daha sonra Levski Sofya’ya gidip başarılı olması ve İspanya’da Elche’de oynayıp Ronaldo ve Messi ile oynaması kariyerine ışık tuttu.

Selanik’te PAOK’ta takımın yıldızıydı. Ancak İstanbul’a gelmesi kariyerinde kırılma oldu. Sneijder ve Nigel De Jong sayesinde yeni evine, Galatasaray’a hemen alıştı. İlk başlarda yedek kalıyordu ve Galatasaray taraftarı yeteneklerini hep merak ediyordu.

Vardy benzetmesi

Bu sezon ise işler değişti. Artık takımının en hayati oyuncularından biri. Takımının asistlerde kralı oldu. Şu anda ulusal ligde de şampiyonluğa sadece bir maç kadar uzak... 5 yıl içerisinde amatör ligden Galatasaray tarihinin 21. şampiyonu olacak bir takımın oyuncusu olmaya kadar ilerledi. En son Premier Lig’de şampiyonluk yaşamış Jamie Vardy bunu başarmıştı.”

Mustafa Dalcı: "İyi bir oyunla kazandığımız için çok mutluyum"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet