İspanya La LigaAncelotti'den Arda Güler için El Clasico kararı

Ancelotti'den Arda Güler için El Clasico kararı

26.10.2023 - 10:37 | Son Güncellenme:

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti'nin Arda Güler'in Barcelona ile oynanacak El Clasico'nun kadrosuna alacağı belirtildi.

Ancelottiden Arda Güler için El Clasico kararı

Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olduktan sonra iki kez sakatlık yaşayan Arda Güler uzun süredir takımla antrenmanlarda yer alıyor. Milli yıldızın ilk maçına çıkması için artık geri sayıma geçilirken Arda Güler'in sahaya çıkma konusunda aceleci davranmadığı ifade ediliyor.

Haberin Devamı

İspanyol basını Arda Güler'in mini bir seozn öncesi kamp geçirdiğini ve fiziksel olarak tam hazır hale gelmeden forma giymeyeceğini aktardı. Carlo Ancelotti'nin Sevilla maçının kadrosuna Arda Güler'i dahil edeceği iddia edilmişti fakat İtalyan teknik adam milli oyuncuyu Sevilla maçının kadrosuna almamıştı.

Ancelottiden Arda Güler için El Clasico kararı

Braga ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçının kadrosuna da alınmayan Arda Güler içni yeni bir iddia ortaya atıldı. İspanyol basınına yansıyan haberlere göre Ancelotti, büyük maç atmosferinin tecrübe etmesi sebebiyle Arda Güler'i Barcelona ile oynanacak El Clasico'nun kadrosuna almayı düşünüyor.

Arda Güler'in Barcelona karşısında forma giymeyeceği fakat takımın Barcelona'ya yapacağı seyahatte bulunacağı aktarıldı. Haberde Ancelotti'nin Arda Güler'e ilk 11'de veya sonradan forma şansı vermeyeceği fakat genç oyuncunun bu zorlu atmosfere alışmasını istediği ifade edildi.

Haberin Devamı

Ancelotti ve sağlık heyeti Arda Güler'i bir süre daha sahaya sürmeyi planlamıyor fakat genç oyuncunun alternatif yaratabileceği konusu da gözardı edilmiyor. 

Ancelottiden Arda Güler için El Clasico kararı

'ASIL AMAÇ ARDA GÜLER'İN BU ATMOSFERİ TECRÜBE ETMESİ'

Carlo Ancelotti ve teknik heyet takımın bir parçası olduğunu hissetmek ve Barcelona gibi büyük atmosferlere alışması gerektiğini öğrenmesi için Arda Güler'i kadroya alabilir. Haberde ayrıca Arda Güler'in tam anlamıyla birkaç hafta içerisinde hazır hale geleceği de aktarıldı. Genç yıldızın sahalara geri dönmek için aceleci davranmadığı da belirtildi.

Arda Güler'in sezonun geri kalanında tam performansıyla sahada yer almak istediği ve bu yüzden hazır hale gelmeden forma giymek için sabırsızlanmadığı ifade edildi.

Ancelottiden Arda Güler için El Clasico kararı

ANCELOTTI: 10-15 GÜN İÇİNDE TAM FORMUNA KAVUŞACAK

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, 21 Ekim'de oynanan Sevilla maçından sonra yaptığı açıklamada Arda Güler'in 10-15 güne daha ihtiyacı olduğunu belirtmişti.

Carlo Ancelotti, "Arda'nın durumu oldukça iyiye gidiyor. Biraz kondisyon eksikliği var. Bana göre 10-15 gün içinde tam formuna kavuşacak. Arda, her bölgede oynayabilen bir hücum oyuncusu. Oyun kurucu özelliğine sahip ama kanatlarda ya da diğer bölgelerde de oynayabilir. Herkes Arda için çok zaman harcıyor çünkü o çok genç. Real Madrid'de başarılı olmak için çok zamanı var. Arda hazır olmaya ve iyi işler yapmaya çok yakın." ifadelerini kullanmıştı.

Haberin Devamı

Ancelottiden Arda Güler için El Clasico kararı

ARDA GÜLER İÇİN HEDEF VALLECANO MAÇI

Arda için her şey planlandığı gibi giderse, genç yıldızın 5 Kasım'da oynanacak Rayo Vallecano maçında ilk kez sahada yer alabileceği belirtildi. Real Madrid'e transferi sonrası iki kez sakatlık yaşayan Arda Güler, henüz İspanyol devinin formasını bir maçta giyemedi.

Ancelottiden Arda Güler için El Clasico kararı