Geri Dön

Ankaraspor tarih oldu!

Futbol Federasyonu, Ankaraspor’un kapısına kilit vurdu. Geçen sezon Yönetim Kurulu kararı ile Süper Lig’den düşürülen Ankaraspor’un dün de Futbol Federasyonu nezdindeki taahhütlerini yerine getirmediği gerekçesiyle Bank Asya 1. liginden tescili silindi

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu söz konusu kararı, “Ankaraspor A.Ş.’nin Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki taahhütlerine uymamak ve Süper Lig’den Bank Asya 1. Ligi’ne düşürülmesine ilişkin PFDK kararını onaylayan Tahkim Kurulu kararı kesin olmasına rağmen bu karar aleyhine dava açmak suretiyle, TFF düzenlemelerini ciddi ve sürekli bir şekilde ihlal etmesi” şeklinde açıkladı.
Federasyon tarafından üyeliği askıya alınan Ankaraspor A.Ş., Bank Asya 1.Lig de dahil olmak üzere hiçbir kategoride müsabakalara iştirak edemeyecek. Fikstür uyarınca Ankaraspor A.Ş. ile maçı olan takımlar, o haftayı maç yapmadan geçirecek. Bu uygulama 2010-2011 sezonunda Ankaraspor A.Ş.’nin faaliyet göstermeyi planladığı A2 Ligi ve diğer tüm alt yaş liglerinde de geçerli olacak.
Söz konusu karar ile tüm profesyonel ve amatör liglerden ihraç edilen ve tescili iptal edilen Ankaraspor A.Ş.’nin dışında 2010-2011 sezonu sonunda Bank Asya 1.Lig’den 2.Lig’e sadece 2 takım düşecek.

Beşiktaş maçı öncesi dua okumuştu | 'Büyü değil, mizah çekimi yaptık'
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet