Antalyaspor Antalyaspor'da Sergen Yalçın'dan VAR tepkisi! 'Yazık! Masa başında bunları yapmayın'

Antalyaspor'da Sergen Yalçın'dan VAR tepkisi! 'Yazık! Masa başında bunları yapmayın'

26.02.2024 - 22:50 | Son Güncellenme:

Süper Lig'de Galatasaray'a 2-1 mağlup olan Antalyaspor cephesinde hakem kararlarına tepki geldi. Teknik Direktör Sergen Yalçın ve futbolcular maç sonu açıklamalarda bulundu.

Antalyasporda Sergen Yalçından VAR tepkisi Yazık Masa başında bunları yapmayın

Süper Lig'de Galatasaray, Antalyaspor'u 2-1 mağlup etti. Teknik Direktör Sergen Yalçın ve futbolcular maç sonu açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

SERGEN YALÇIN: BU HATAYA GİRMİYOR

Sergen Yalçın verilen kararlarla ilgili olarak şunları söyledi: "Bu kadar emek, bu kadar mücadele. VAR hakemi ve sahadaki hakem. Yazık. Türk futbolu adına yazık. Masa başında yapmayın bunları. VAR sistemi böyle kullanılacaksa hiç kullanmayın. En azından 'Hakem hata yaptı' der, geçeriz. Bu hataya girmiyor. O ofsaytta çizgiyi nasıl çektiler? Anlayamadık. Bu kadar mücadele veriyoruz, yazık! Galatasaray, bizi zaten yenebilir. Bu şekilde olmamalıydı. Türk futbolu sağlıklı bir yere gitmiyor."

"Kaybetmek üzücü. Çünkü çok mücadele ettik. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Plana sadık kalıp iyi bir oyun oynadılar. Biraz da riskli bir oyundu. Çok da Anadolu takımı gibi oynamadık. Bazen böyle maçları kaybederken başka şeyler kazanırsın. Biz o tarafından bakıyoruz. Özgüven kazandık. Soyunma odasında kimsede kaybetmiş havası yoktu. Çok iyi oynadık çünkü. Kendi kadromuza göre başarılı bir maç sayılır."

Haberin Devamı

“AMACIMIZ BİR AN ÖNCE 40 PUANIN ÜZERİNE ÇIKMAK”

Büyük takımlarda ve Anadolu ekiplerinde hedeflerin farklı olduğunu ifade eden Yalçın, “Stressiz falan değiliz 35 puanımız var. Bizim işimiz zor bir iş. Hedefe oynadığımda şampiyon olduk. Anadolu’da çalışınca başka şeyler düşünüp başka hedefler koyuyorsunuz. Her iki tarafta hedefleri koyabilir orada yürüyebilirsiniz. Bu iş futbolcuyla oynanan bir iş. Bu seviyelerde kalacak bir oyuncu grubunuz varsa öyle oynarsınız. Amacımız bir an önce 40 puanın üzerine çıkmak ve kümede kalmak. Zor bir maraton var. Puanlar çıkarmamız gerek. Hakem arkadaşlar ve VAR olmasa zor değil, kolay bir iş” ifadelerini kullandı.

"OYUNCULARIN EMEĞİNE YAZIK"

Hakem yönetimine ve VAR hakemi Özgür Yankaya’ya eleştirilerde bulunan tecrübeli teknik adam, “Ben doğruları söylüyorum. Dobralık değil bu. Futbol çok geri gidiyor. Tamamen geri gidiyor. Sağlıklı bir gidişat değil. Hakemlere tavsiyelerim var. Böyle maç yönetmesinler. Özellikle VAR’dakiler. Ne görüyorlarsa onu çalsınlar. Lehime bir şey istemiyorum. Beşiktaş’ta çalışırken de aynı şekilde. Onlar da insan hata yapabilirler. Maça çok iyi başlayan bir takımı böyle VAR’dan çağırarak oyuna başlatamazsın. Ayıp adama gülerler. Özgür Yankaya’ymış, falanmış filanmış adama gülerler. 15 dakika çok iyi başlayan tek kale oynayan takımı ilk gördüğü hücumda penaltıyla mağlup başlatamazsın. Oyuncuların emeğine yazık. Soyunma odasına geldiklerinde yürüyecek halleri yoktu. ‘Özgür Yankaya, gel hocam penaltı.’ Tersi olsa verir miydi? Soruyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Haberin Devamı

“Galatasaray kötü değildi, biz iyiydik” diyerek sözlerine devam eden Sergen Yalçın, şunları kaydetti:

“Seviyesi belli olan bir takımız. Oyuncu kalitemizin seviyesi belli. Çok fazla şeyler beklemek doğru olmaz. Kendi bünyemizle oynayabileceğimiz iyi oyunu oynadık. Doğru oyunu aldık ancak sonucu alamadık. Oyuncularım kaybettiklerine çok üzülmediler, maçtan sonra mutluydular. Geçen hafta İstanbulspor’u yenemedik. 2-0’dan 2-2 berabere kaldık. Maçı kazanmadığımız için çok mutsuzdular ağlayacak gibiydiler. Bugün oynadıkları oyunun ne kadar güçlü olduğunun farkındalar. Buradan çıkamayabilirsiniz çok normal bunlar.”

Haberin Devamı

ERDOĞAN YEŞİLYURT: İNANILMAZ KARARLAR
Antalyaspor forması giyen Erdoğan Yeşilyurt, Galatasaray karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Hakem kararlarına tepki gösteren Erdoğan Yeşilyurt, "Çok güzel, zevkli bir maç oldu. Baya baskı kurduk, burada baskı kurmak kolay değil. Kötü zamanda gol yedik. Güzel futbol sergiledik. Bazen demek istemiyorum, herkes hata yapıyor. Bizim başkan maçtan önce açıklama yaptı, ne demek istediğini bilmiyorduk. Yabancı oyuncular ne dediğini sordu. İnanılmaz kararlar... Önünde oldu. Kerem Demirbay, beni itiyor. Kızıyorum, sarı kart yiyorum. Çok değişik kararlar, yapacak bir şey yok." sözlerini kullandı

Veysel Sarı ise, "Penaltıya kadar oyunun hakimi bizdik. Kararları konuşmak bizim işimiz değil çünkü Türk futbolunda sadece bunlar konuşuluyor. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsak bu kirli konuları konuşmayı bırakmalıyız." sözlerini kullandı.