Geri Dön

Antonio Conte'den şampiyonluk iddiası! Heyecan verici meydan okuma

Tottenham’ın başında yeni bir döneme başlayan Antonio Conte, “Meydan okumalar bana heyecan veriyor” diyerek şampiyonluk iddiasını gösterdi.

İtalya’da La Gazzetta dello Sport ile çıkan haftalık dergi Sportweek’e konuşan Tottenham’ın menajeri Antonio Conte, şampiyonluk hedefinden bahsetti.

Ünlü teknik direktör, en son 1960-61 sezonunda Premier Lig’de şampiyon olan Tottenham’ı 50 yıl sonra yeniden zirveye taşımak istiyor.

Türkiye’den çıkan teknoloji girişimi Getir’in de sponsorları arasında bulunduğu Londra temsilcisinin başına geçen Antonio Conte, “Premier Lig her açıdan dünyanın en iyi futbol ligi. Bu lig, sizi geliştiren, elinizden gelenin en iyisini yapmaya zorlayan bir lig. Premier Lig’in karşı konulmaz bir cazibesi var. İngiltere’de futbol hem saha içinde hem de saha dışında en üst düzeyde. Er ya da geç geri geleceğimi biliyordum ama bu kadar erken olmasını da beklemiyordum” dedi.

‘Yüzde 1 bile yeter’

Tottenham’la anlaşma sürecini de aktaran İtalyan menajer, “Başkan Levy en iyi olmayı istiyor. Bunu görünce ben de kendi kendime, ‘Şayet onun saha dışındaki becerileri ile benim sahada verebileceklerimi bir araya getirirsek, gerçekten ciddi bir iş ortaya çıkarabiliriz’ dedim. Büyüyebilir ve diğer büyük İngiliz kulüpleri ile rekabet edebiliriz” diye konuştu.

Antonio Conte, “Savaşımı başlatmam için yüzde 1’lik kazanma şansım olması bile benim için yeterli. Hayatımda asla bir önceki yılı şampiyon kapatmış takımların başına geçmedim. Her zaman yeniden inşa yolunu tercih ettim. Örneğin, Juventus’a katıldığımda, 8. sıradaydılar; Chelsea önceki yılı 10. sırada bitirmiş, Inter de önceki sezonu 4. sırada tamamlamıştı. Bu sefer biraz sabırlı olmak gerekeceğinin farkındayım. Burada, yeniden sıfırdan başlamam gerekiyor. Bu uzun ve zorlu bir yol ama beni korkutmuyor. Meydan okumalar bana heyecan veriyor” yorumunu yaptı.

Adanmışlık örneği

Antonio Conte, görev yaptığı her kulüpte tüm kalbi ve ruhuyla çalıştığını belirtip, “Yeni Zelanda’da ragbi milli takımının mottosuna ben de sadığım: ‘Formayı bulduğundan daha iyi durumda bırak.’ Ardımda her zaman iyi inşa edilmiş temeller üzerine kurulu evler bıraktım” ifadelerini kullandı.

Antonio Conteden şampiyonluk iddiası Heyecan verici meydan okuma

Transfer | Eray Cömert resmen Valencia'da
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber