Geri Dön

Arda'ya pusu

Fenerbahçe başkanı, Türk futbol tarihinin en büyük yerli transferini gerçekleştirmek için pusuda bekliyor

Arda'ya pusu

Ardaya pusu
Fenerbahçe, yıllarca konuşulacak müthiş bir transfer harekatına hazırlanıyor. Bizzat başkan Aziz Yıldırım'ın planladığı ve atılacak her adımı belirlediği müthiş operasyonun hedefindeki isim, Galatasaray kaptanı Arda Turan'dan başkası değil.

*İŞTE YILSONU SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR Arda'nın son dönemde Galatasaray'da yaşadıkları, Aziz Yıldırım'ın yıldız futbolcu için yeniden harekete geçmesine neden oldu. Özel hayatı nedeniyle eleştiriler almaya başlayan Arda'nın, artık huzursuz olduğunu söylemesi ve Galatasaray'dan ayrılıp yurt dışına gitmek istediğini vurgulaması üzerine Yıldırım hemen düğmeye bastı.

Arda'ya ödeyeceği parayı bile hazırladığı öğrenilen Fenerbahçe başkanının, resmen harekete geçmeden önce, transfer için şartların tamamen olgunlaşmasını bekleyeceği de belirtildi. Emre Belözoğlu'na olduğu gibi Arda'ya da Fenerbahçe forması giydirmeyi çok isteyen Aziz Yıldırım, öncelikle Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a konuyu açacak. Artık genç futbolcudan desteğini çeken Polat'ın, "Parasını veren istediği oyuncuyu alır" görüşünü taşıdığı ve bu nedenle de transfere "Hayır" demeyeceği görüşü hakim. Yıldırım, Polat'tan sonra konuşacağı Arda'yı ise kolay ikna edeceğine inanıyor.

Geçen yıl Polat'tan resmen istemişti Aziz Yıldırım, 23 Haziran 2009'da bir yemekte bir araya geldiği Adnan Polat'tan Arda'yı resmen istemişti. Büyük yankı uyandıran ve günlerce gündemden düşmeyen o konuşmada Yıldırım, Polat'a "Sana bir teklif yapıyorum. Arda'yı bize ver, hemen hesabına 'cash' 15 milyon euro yatırayım. Hangi kulüp önermiş sana bu kadar parayı? İstersen yanında oyuncu da veririm" demişti.

Görevinden alınan Maurizio Sarri'nin Juventus kariyeri...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber