Geri Dön

Aslan adliye kapısında

Cengiz Yönetimi’nin mahkemeye gitmesi sonrasında karşı hamleye geçeceği belirtilen muhalefet de, Sulh Hukuk Hakimi’nden kulübü genel kurula götürecek 3 üye belirlemesini talep edecek.

Aslan adliye kapısında

Galatasaray’da muhalefet ise Mustafa Cengiz’in süreci tamamlamasını bekleyecek.

Tüzük hükümlerine göre hareket edecek olan Cengiz karşıtları, ilk olarak 30 günlük sürenin geçmesini bekleyecek. Bunun ardından yönetim hâlâ seçimli genel kurul kararı almazsa, bu kez üyelerden biri başvuruda bulunarak, Sulh Hukuk Hakimi’nden kulüp üyeleri arasından üç kişi belirlemesini talep edecek. Bu isimler de kulübü 15 gün içerisinde genel kurulu toplantıya çağıracak.

Yönetimin en büyük argümanı, Adnan Polat’ın idari ibrasızlığının mahkemeden dönmesi... Ancak Polat’ın davasıyla bugünkü arasında önemli bir fark bulunuyor; o da Mustafa Cengiz döneminin denetim kurulu da ibra edilmemesi...

Emsal olmaz

Polat davasında Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin, “Mali ve yönetsel bakımdan aklanmanın (ibranın), ayrı ayrı görüşüleceği hüküm altına alınmış ise de oylamanın ayrı ayrı yapılacağına dair bir düzenleme bulunmadığı gibi, açıkça böyle bir hüküm mevcut olsa dahi denetim kurulunun yukarıda açıklandığı şekilde yönetim kurulunun mali ve yönetsel (idari) yönden yaptıkları çalışmalara ilişkin raporun kabul edilmesi karşısında yönetim kurulunu idari yönden ibra etmeme olanağı ortadan kalkmıştır ve mali yönden ibra, aynı zamanda idari (yönetsel) yönden ibrayı da kapsamaktadır” ifadesini yorumlayan hukukçular, bunun “denetim ibrası” gerçekleşmediği için emsal oluşturamayacağını ifade ettiler.

Tedbir kararı alırlarsa...
Galatasaray Yönetimi’nin yapması muhtemel diğer bir durum da aklanmamaları nedeniyle tüzüğün emrettiği 30 günlük süre hakkında tedbir talebinde bulunacak olmaları... Eğer bu kabul edilirse sarı-kırmızılı yönetim, herhangi biri sıkıntıya düşmeden yoluna devam edebilecek.

Manchester City yeni sezon deplasman formasını tanıttı!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber