Geri Dön

Aslan payı Guidetti’nin

Kariyerini Türkiye’ye borçlu olduğunu her fırsatta dile getiren Başantrenör Giovanni Guidetti, yeni jenerasyon ile aldığı Avrupa ikinciliğinin tesadüf olmadığını gösterirken, Tokyo’da yeni başarılar yakalayacağını da kanıtladı

Aslan payı Guidetti’nin

2008 yılında başına geçtiği VakıfBank’a kazandırmadığı kupa kalmayan Giovanni Guidetti bu başırısını A Milli Takım’da da sürdürdü. Hollanda’yı 2016’da olimpiyat 4.’sü yaparak bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İtalyan çalıştırıcı, ‘Türkiye bana müthiş bir kariyer, harika bir eş ve çocuk verdi. Benim de Türkiye’ye güzel şeyler vermek gibi bir sorumluluğum var’ sözlerinin karşılığını vermeye başladı.

Türkiye, Avrupa Şampiyonası’nda Sırbistan’a yenilerek kılpayı şampiyonluğu kaçırmasına rağmen başta Guidetti olmak üzere her oyuncu büyük bir alkışı haketmişti. Guidetti önderliğinde milliler, Tokyo biletini alarak Ankara’daki başarısının tesadüf olmadığını gösterdi.

Molalarda sürekli oyuncularını ‘Gülmeye devam edin’ sözüyle motive eden Guidetti maçtan sonra yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Bütün Türkiye halkına bu bileti armağan ediyorum. Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum. Türk halkı adına çok mutluyum.”

Eşi ve çocuğu TV’den izledi
Başantrenör Giovanni Guidetti’nin eşi Bahar Toksoy Guidetti, karşılaşmanın heyecanını İstanbul’daki evlerinde yaşadı. Twitter hesabından, evlerinin salonunda kızı ve köpeğiyle birlikte maçı televizyondan izlerkenki bir fotoğraflarını yayınlayan Bahar, yaptığı paylaşımı ‘Haydi kızlar’ ibaresiyle tamamladı.

Aslan payı Guidetti’nin

 

Fenerbahçe’de bayramlaşma töreni yapıldıYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber