Beşiktaş Attila Gökçe yazdı: Emirhan Delibaş'a yapılan haksızlık! Son derece yanlış

Attila Gökçe yazdı: Emirhan Delibaş'a yapılan haksızlık! Son derece yanlış

21.02.2024 - 07:46 | Son Güncellenme:

Milliyet'in duayen yazarlarından Attila Gökçe, Beşiktaş'ın Emirhan Delibaş ile ilgili aldığı kararın yanlış olduğunu yazdı.

Attila Gökçe yazdı: Emirhan Delibaşa yapılan haksızlık Son derece yanlış

Beşiktaş, önceki gün Emirhan Delibaş'ın sözleşmesini feshettiğini açıklamıştı. Milliyet'in duayen yazarlarından Attila Gökçe, siyah-beyazlı kulübün genç oyuncuya haksızlık yapıldığını ve alınan kararın son derece yanlış olduğunu kaleme aldı.

Haberin Devamı

Attila Gökçe'nin 'Fazla Emirhan’ı olan var mı?' başlıklı yazısı şu şekilde:

Beşiktaş JK, önceki gün yayınladığı bir açıklamada 21 yaşındaki profesyonel futbolcusu Emirhan Delibaş’la imzalanmış 31 Mayıs 2025 tarihinde sona erecek sözleşmenin, karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini duyurdu.

Anladım ki Beşiktaş gelecekte çok değerli hizmetlerde bulunabilecek bir futbolcusunu “sosyal medya ilahlarına” kurban olarak sunmuş.

Hayalleri, ümitleri, enerjisi ve geleceği olan bir genç adama karşı yapılanın haksızlık olduğunu, uygulamanın son derece yanlış olduğunu düşünüyorum.

Emirhan ve ailesi, kulüpten yapılan karşılıklı anlaşmanın gerçeği yansıtmadığını söylemiş… Bu da ayrı bir tartışma konusu ama, koca kulüp bu kadar önemli bir olayı yönetebilmeliydi. Yapamadılar.

Haberin Devamı

Attila Gökçe yazdı: Emirhan Delibaşa yapılan haksızlık Son derece yanlış

Araştırdım, öğrendim… Emirhan’ın takip ettiği/katıldığı flört uygulamasında gençler profillerini, yaklaşımlarını açıklayıp “uygun partner” arıyorlar. Haydi, sıcak ilişkiler diyelim. Emirhan oradaki profilinde kendisini “adam/erkek” olarak tanımlıyor. Ama sosyal medyada farklı rüzgarlar esiyor. Delikanlı ile ilgili “linç” dediğimiz “acımasız” ve “anlayışsız” kampanya başlatılıyor. Bu sosyal medya kültürü, sorumsuz, çok kolay düşünce ve kanaat sergileyen çoğu adını açıklamayan, lakap kullanan gençler tarafından oluşturuluyor. Sporumuzun en yeni sorunlarından biri: Kulüp yöneticileri, genellikle sosyal medya rüzgarlarına göre karar veriyorlar. Emirhan Delibaş kararı bunun en yeni örneği.

Profesyonel futbolcu lisansı artık boşta. Sözleşmesi feshedilen Emirhan, serbest.. Gelecekte milyon dolarlara imza atabilir. Peki Beşiktaş yönetimi bu süreci iyi yönetti mi? Prof. Dr. Acar Baltaş’la konuştum. Hocamız, “Emirhan 5 kuruş da olsa, insan olarak vazgeçilmez bir değeri vardır. Bu fesih kararı kabul edilemez” diyor. Oyuncuyu gözden çıkarmanın en yeni haliyle 1950 model çağ dışı bir yönetim anlayışını yansıttığını anlatıyor Acar Hoca.

Attila Gökçe yazdı: Emirhan Delibaşa yapılan haksızlık Son derece yanlış

Serdar Saatçi’yi de anımsayalım.. Temmuz 2022’de yurt dışındaki hazırlık maçında oyundan alınınca doğrudan soyunma odasına giden Serdar Saatçi, teknik direktör Valerien İsmael tarafından gözden çıkarıldı. Kulüp de hiç zaman kaybetmeden (!) sözleşmesini feshetti.

Haberin Devamı

Serdar Saatçi şimdi nerede? Portekiz’de, Braga gibi önemli bir takımda oynuyor. Siz kolayca harcayıp gönderebilirsiniz. Onlar da hak ettikleri yerlere giderler. Buradan zararla çıkan taraf hangisi? Beşiktaş yöneticileri bir düşünsün, isterim.

Attila Gökçe yazdı: Emirhan Delibaşa yapılan haksızlık Son derece yanlış

Yazarlar