Geri Dön

Aybaba: Hava soğuk olunca...

Tuttur.com Cup'ın üçüncülük maçında Trabzonspor'a penaltılarla yenilen Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Samet Aybaba maçın ardından konuştu.

Aybaba: Hava soğuk olunca...

Antalya'da düzenlenen Tuttur.com Cup'ın üçüncülük maçında Trabzonspor'a penaltılarla yenilen Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Samet Aybaba maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, iyi bir çalışma süreci geçirdiklerini ve ikinci yarıda kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

"Hazırlık dönemlerinde maçlar böyle olur. Hava soğuk olunca, bir gün önce çift idman yapınca hazırlık maçları sıkıntılı olur. Böyle bir maçtı. Seyrettiniz siz de. İsteksiz ve temposuzdu. Biz takım olarak neyi yanlış yaptığımızı biliyoruz. Çalışma sürecimizi çok iyi geçiriyoruz. İstanbul'a döndüğümüzde bunu devam ettireceğiz ve lig başladığında kaldığımız yerden devam edeceğiz. Savunmamızın istikrarlı hale gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. İkinci yarı başlarında daha iyi olacaktır. Topu çok çabuk kaybettik, çok topu tutamadık. Çabuk hücuma çıkamadık. Takım olarak bu özelliklerimizi biliyoruz. Bunu nasıl yansıtacağımızı da biliyoruz. İkinci yarı başladığında bunları sahaya yansıtacağız."

Aybaba, transferle ilgili olarak ise, "Şu anda öyle bir gelişme yok. Gökhan katıldı. İnşallah bize yararlı olacaktır. Transferi düşünüyoruz, bir forvet almayı planlıyoruz. Genç oyuncu arkadaşlarımızın başka takımlarda oynatarak tecrübe kazandırıyoruz. Bu oyunculardan birkaç tanesini daha kiraya verebiliriz" ifadesini kullandı.

GÜNEŞ: KUPA MAÇI ÖNEMLİ

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ise, "İkinci hazırlık maçımızı ciddi rakibe karşı oynadık. İlk maçın ilk yarısı bu maçın da genelinde olumlu işler yaptık. İlk maçta gol sonrası oyundan kopmuştuk. Bugün artılarımız fazlaydı. Ama hatalı gol yedik. O tip geriye pasları yapmak olumsuzluktu. Atılan goller yenilen goller kazanılan maçlardan çok neler yaptığımızı gördük. Oyuncularımıza aşırı yüklenme yapmadan oynatmaya çalıştık. 12'sinde kupa maçımız var. Abdullah da olumlu işler yaptı. Olumlu bakıyorum takımın genel durumuna. Ama biz daha iyi oynayacak bir takımız. Yüklemeye bağlı olarak oyuncuların beklenen performansını göremeyebiliriz. Kupa maçımızda ne yapacağımız önemli. Hatalarımız olsa bile arzulu ve oyun disiplini içindeydik" dedi.

Sarper Çetinkaya: "Bu sezon fiili olarak sona ermiştir"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber