Geri Dön

AYBABA'DAN DAVA

Samet Aybaba, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a 100 bin lira manevi tazminat davası açtı. Buna gerekçe olarak Orman’ın, bir gazetedeki, “Sinan Kurumuş, Gökhan Süzen ve Dentinho nasıl transfer edildi, bunları bana kamuoyu önünde söyletmesin. Açıklarsam insan yüzüne bakamaz” sözleri gösterildi

AYBABA'DAN DAVA

ÖZEL HABER - SERDAR?SARIDAĞ

Samet Aybaba Beşiktaş’tan ayrıldı ama dava kapanmadı. Antalyaspor Teknik Direktörü olan Aybaba, siyah-beyazlıların Başkanı Fikret Orman’a 100 bin lira manevi tazminat davası açtı.
Bir gazetede yayımlanan haberi kanıt olarak sunan Aybaba’nın avukatı Şükrü Sedat Vargılı, Samet hocanın kişilik haklarına saldırı nedeniyle hazırlanan dava dilekçesinde şu ifadeler kullanıldı:
“Müvekkilimin itibarı kamuoyu önünde verilen röportaj nedeniyle sarsılmıştır. Davalı tarafından müvekkilimin alacaklarını talep etmesi üzerine yüksek tirajlı bir gazeteye verilen röportajda “Sinan Kurumuş, Gökhan Süzen ve Dentinho transferlerine dikkat çeken Beşiktaş başkanı, “Bu 3 oyuncu nasıl transfer edildi, bunları bana kamuoyu önünde söyletmesin. Açıklarsam insan yüzüne bakamaz” tarzındaki tavsif ve değerlendirmelerin, müvekkilimi incitici, küçük düşürücü olduğu hususunda duraksama bulunmamaktadır.

‘Fatura müvekkilime...’
Kamuoyu nezdinde müvekkilim, ifadenin gramer anlamı ile yapılan transferlerde komisyoncu gibi gösterilme ve anılan transferlerde menfaat temin ettiği şeklinde suçlanmıştır. Müvekkilimin alınmasını talep ettiği oyuncular ile futbol komitesi görüşmekte olup oyuncuların alacağı ücret, süre ve menajerlere ödenecek ücretler yine futbol komitesi tarafından neticeye bağlanmaktadır. Sayın Fikret Orman, başkanlığı döneminde yapmış olduğu hataları müvekkilime fatura etmek istemektedir.”

AYBABADAN DAVA

Mustafa Denizli: "İstanbul deplasmanlarından mağlubiyetsiz dönmek önemli"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber