Geri Dön

Aziz Yıldırım'dan Arda'ya 25 milyon Dolar!

Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat, Aziz Yıldırım'ın Arda Turan'a yaptığı teklifin detaylarını yıllar sonra paylaştı.

Aziz Yıldırım'dan Arda'ya 25 milyon Dolar!

Galatasaray eski başkanı Adnan Polat, 5N1K programında yayınlanan Arda Turan belgeselinde Aziz Yıldırım'ın Arda Turan'a yaptığı teklifin detaylarını yıllar sonra paylaştı.

Adnan Polat, ''Mehmet Ali Yalçındağ'ın evinde yemek yiyorduk. 4 büyüklerin başkanları ve Federasyon başkanı vardı. O yemekte Aziz başkan Arda'ya 15 milyon Dolar nakit para verebileceklerini söyledi. Biz de o günlerde ekonomik sıkıntılar yaşıyorduk. Ancak kendisine teşekkür ettik ve kabul etmedik. Daha sonra duyduk ki Arda'ya yıllık 5 milyon Dolar'dan 5 yıllık yani 25 milyon Dolar'lık teklif gitmiş. Arda'nın o sıralarda Galatasaray ile yıllık milyon Dolar'lık kontratı vardı. Muazzam bir uçurum oldu. Bu biraz futbolcunun dengesini bozuyor, kafasını karıştırıyor. Bunun üzerine ben de Florya'da mevcut sözleşmesinin aynısını fakat içinde rakamların boş olduğu bir sözleşme hazırlattım. Arda'yı çağırdım. Dedim '10 dakika zamanın var. Git tesislerde düşün, üstüne ne rakam yazıyorsan yaz getir bana. 10 dakika sonra geldi Arda. Sözleşmenin altını imzalamış. Sonra bana şu ifadeyi kullandı; 'Ben sizin olduğunuz yerde sözleşmeye rakam yazmam. Siz ne yazarsanız benim kabulümdür' dedi'' sözleriyle Aziz Yıldırım'ın Arda Turan'ın için yaptığı teklifi ve o dönemde Arda'nın yaşadığı kafa karışıklığını anlattı.

(5N1K)

Sadık Çiftpınar'dan Adana kebap şovu!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber