Geri Dön

Bahçeşehir Koleji, Pınar Karşıyaka’yı uzatmada devirdi: 104-99

ING Basketbol Süper Ligi‘nde Bahçeşehir Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka’yı ağırladı. Ev sahibi 104-99 sahadan galip ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji, Pınar Karşıyaka’yı uzatmada devirdi: 104-99

 

ING Basketbol Süper Ligi 17. hafta açılış mücadelesinde Bahçeşehir Koleji ve Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldi. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşmayı ev sahibi 104-99 kazandı.

Karşılaşmanın ilk bölümleri düşük skorlu bir mücadeleye sahne olurken, iki takım da elverişli fırsatları değerlendirmekte zorlandı. Maçın ilk molasına da 6-7 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle gidildi. Periyodun devam eden bölümlerinde iki takım da hücumda daha efektif oynamaya başladı. Bahçeşehir Koleji bu bölümde öne fırlayan taraf olmayı başardı ve ilk çeyreği 23-17 önde kapattı.

Ev sahibi ikinci çeyreğe de baskın başlayan taraftı. Özellikle Oğuz Savaş’ın pota altındaki dominant performansıyla ilk dört dakika geride kalırken farkı dokuz sayıya kadar çıkardı. Bu bölümde Jamar Smith’in de üst üste iki üçlük bularak katkı vermesiyle fark Bahçeşehir Koleji lehine 14 sayıya kadar çıktı. Pınar Karşıyaka devrenin sonlarına doğru farkı biraz olsun eritmeyi başarsa da ilk yarı ev sahibinin 46-36 üstünlüğüyle tamamlandı.

Pınar Karşıyaka ikinci yarıya hızlı bir başlangıç yaparak rakibine yaklaşmayı başardı. Üçüncü çeyreğin bitmesine 3.59 kala TV molasına gidilirken fark dört sayıya düşmüştü. Karşıyaka sonrasında bulduğu seriyle dört sayı farkla öne de geçti ancak ev sahibi yeniden üstünlüğü devralmayı başardı ve final periyoduna 63-60 önde girdi.

Son çeyrek kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Bahçeşehir Koleji’nin önde kalmaya, Pınar Karşıyaka’nın rakibini yakalamaya çalıştığı ilk beş dakika geride kalırken skor tabelası 74-74’de eşitlendi. İzmir ekibi karşılaşmanın son iki dakikasına girildiği esnada ise beş sayı farkla öne fırlamaya başardı. Sam Dekker üçlükle farkı ikiye indirdi ancak Bonzie Colson’ın yanıtı gecikmedi ve mücadelenin son dakikasına 79-83’le girildi. 12.8 saniye kala Jamar Smith’in kritik isabetiyle skorda 83-83’le yeniden eşitlik oldu. Yine Jamar Smith’in kullandığı son top çemberden turlayıp çıkınca karşılaşma aynı skorla uzatmaya gitti.

Bahçeşehir Koleji, Pınar Karşıyaka’yı uzatmada devirdi: 104-99

Karşılaşmanın normal zamanında olduğu gibi uzatma bölümlerinde de Bahçeşehir Koleji kaçan, Pınar Karşıyaka kovalayan takım konumundaydı. Ev sahibi ekip son iki dakikaya dört sayı önde girdi. Karşılaşmanın son saniyelerinde de üstünlüğü vermeyen Erhan Ernak’ın öğrencileri maçı 104-99 kazanmayı bildi.

Bahçeşehir Koleji bu sonuçla birlikte ligdeki dokuzuncu galibiyetini alarak playoff potasında kalmayı sürdürdü. Pınar Karşıyaka ise sezondaki altıncı mağlubiyetini aldı.

Ev sahibinde galibiyete en büyük katkıyı 19’ar sayıyla Jamal Jones ve Richard Solomon verdi. Konuk ekipte ise Amath M’Baye’ın 25, Bonzie Colson’ın 21 sayılık performansları mağlubiyete engel olamadı.

1.Çeyrek: 23-17
2.Çeyrek: 46-36
3.Çeyrek: 63-60
4.Çeyrek: 83-83
Uzatma sonucu: 104-99

Bahçeşehir Koleji, Pınar Karşıyaka’yı uzatmada devirdi: 104-99

 

Edirne'de uluslararası motokros şampiyonaları başladı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber