Geri Dön

Bakan Kasapoğlu: "Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz"

Gençlik ve Spor Bakanlığı hizmetlerine devam etti, 19 ilde 100 portatif yüzme havuzu yapımının startını verdi.

Bakan Kasapoğlu: "Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz"

Daha önce ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesini başlattıklarını belirten Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sporun tabana yayılması için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 ilde 100 adet portatif yüzme havuzlarının yapım çalışmalarını başlattı.
Her anını Gençlere hizmek için harcayan bakanlık Türkiye’nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile gençlere yüzme imkanı sunacak.

Son olarak 19 ilde hayata geçireceği portatif yüzme havuzlarıyla gençlere ücretsiz ve hijyen şartlarda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi almasına da olanak sağlayacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği portatif yüzme havuzları, özellikle yaz aylarında hem serinlemek hem de sportif faaliyetlerin yapılması açısından oldukça ilgi görüyor.
Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinde 2020 yılı sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

Bakan Kasapoğlu: Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz


‘Hayırlı olsun’
Bakanlık olarak “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” dediklerini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “19 ilde hayata geçireceğimiz portatif yüzme havuzlarımız hayırlı olsun. Halkın yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sporun tabana yayılması için erişebilir olması gerekiyor ve bizler de bu bilinçle çalışıyoruz” dedi.

Havuz inşa edilecek iller
Portatif yüzme havuzlarının inşa edileceği iller şöyle: Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Şanlıurfa.

Sivasspor'un Kasımpaşa Yolculuğu

Kayserisporlu Pedro Henrique'den insanlık dersi...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber