Geri Dön

Bakan Kasapoğlu: Tesislerimiz zenginleşecek

Ağrı’ya giden Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlere hem yüzme havuzu hem de halı saha müjdesi verdi

Bakan Kasapoğlu: Tesislerimiz zenginleşecek

Kentte üniversite ve merkezlerde güzel havuzların bulunduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı, “Doğubayazıt ve Patnos’ta yeni havuzlar yapacağız. Bunları tamamlama tarihini temmuz ayına çektik. Ayrıca halı sahalarımızı her ilçede arttırıyoruz. Buraya da kapalı saha inşa edeceğiz” dedi

Bazı programlara katılmak için Ağrı’ya giden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Osman Varol ile bir süre görüştükten sonra kentteki spor yatırımlarını inceledi.
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Gençlik ve Spor Yatırımları Programı’na da katılan Bakan Kasapoğlu, açılış konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde son 19 yılda ülkede başarıyla ve teveccühle yürüyen bir mücadelenin yaşandığının altını çizdi. Gençlik ve Spor Bakanı, gençliğe ve spora yaptıkları yatırımlardan bahsederek, Türkiye’nin her yerinde spor tesisleşmesinde mükemmel bir seviyede olduklarını vurguladı. Daha yukarısı ve daha ilerisi için çalışmalara devam ettiklerini belirten Kasapoğlu, şöyle devam etti:
“Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi, en önem verdiğimiz çalışmalardan bir tanesi. AK Parti’nin en önemli yatırım alanlarından bir tanesi eğitim. İşte Ağrı’daki İbrahim Çeçen Üniversitesi ve diğer tesisler. Her yerde tesise, imkana erişim var ama bunları projelerle zenginleştireceğiz.”
Ağrı’daki üniversite ve merkezlerde güzel havuzların bulunduğuna dikkati çeken Kasapoğlu, “İnşallah Doğubayazıt ve Patnos’ta yeni havuzlar inşa edeceğiz. Bunları tamamlama tarihimiz normalde yıl sonuydu ancak temmuz ayına çektik. Sizleri havuzla buluşturacağız. Kış şartlarından dolayı da halı sahalarımızı her ilçede arttırıyoruz ve sizler için kapalı inşa edeceğiz. Yanlarında basketbol ve voleybol alanlarımız olacak. Gençlik Merkezi bulunmayan ilçemiz kalmayacak” diye konuştu.

‘Sporu şehire yayacağız’
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ağrı’da bulunduğu ziyaretlerin ardından protokol de imzaladı.
Atılan bu imza ile gençleri daha donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlayacaklarını belirten Bakan Kasapoğlu, “Sporu bu güzel şehrin her köşesine yayacağız. Ülkemizin son 19 yılda ekonomisi, sanayisi, sağlığı, eğitimi, ulaştırması, gençliği ve sporuyla her alanda geldiği nokta, hamdolsun ki hepimizin göğsünü kabartan, hepimizin gururlandığı bir tablo. Amacımız, bu tabloyu daha yukarılara taşımak” dedi.
Öte yandan Cumhuriyet Caddesi’nde de dolaşan Gençlik ve Spor Bakanı esnaf ziyaretinde bulunarak tek tek vatandaşlarla görüştü.

Bakan Kasapoğlu: Tesislerimiz zenginleşecek

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Ağrı 1970 Spor Kulübü’nü ziyaretinde altyapı oyuncuları tarafından forma hediye edildi. Ağrı Valiliği’nde çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı’na, İbrahim Çeçen “Üniversitesi’nde” forma verildi.

‘Biz beraber olursak güçlüyüz’
Bakan Mehmet Muharram Kasapoğlu, gençlerin her şeyin iyisine ve güzeline layık olduğunu da ifade etti. Kasapoğlu konuşmasını şöyle noktaladı: “Bugüne kadar bu ülkenin gençlerini, güzel insanlarını, istismar etmeye kalkanlara en güzel cevabı inşallah 2023’te en güçlü şekilde vereceğiz. Bu şehir ilmin, medeniyetin, irfanın şehri. İnşallah bu şehirde sizlerle birlikte bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destanları beraber yazmaya devam edeceğiz. Biz beraber, birlikte olduğumuz, hiçbir fitneyi aramıza sokmadığımız müddetçe güçlüyüz.”

‘Ömrü bitmiş statların yenilerini yaptık’
Türkiye’de yapımı tamamlanan ve yenilenen 32 stadın toplam kapasitesi 1 milyona yaklaştı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Büyük çoğunluğu ömrünü tamamlamış statları yıkıp uluslararası standartlarda stadyumlar inşa ettik” dedi.
Bakan Kasapoğlu, Türkiye’deki statların dünyanın pek çok ülkesindeki stadyumlardan daha iyi olduğuna dikkati çekerek, “Stadyumlarımıza baktığımızda hem yenilik, hem inşaat kalitesi açısından ilerideyiz. Bu statlar, ülkemizin dört yanında 19 yıldan beri her geçen gün ileri gitme felsefesiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tesislerle ilgili devrim ruhunu ülkemizin dört bir yanına yayan icraat anlayışıyla bu noktaya ulaştı” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçeli yenge formunu koruyor! Tuçe Aziz...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet