Geri Dön

"Benim gördüğüm fotoğraf başka"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor maçı sonrası yöneltilen eleştirilerin aksine gelecek adına umutlu konuştu.

"Benim gördüğüm fotoğraf başka"

SENAD OK

Milliyet’in sorularını yanıtlayan Fenerbahçe’nin hocası, ilk iki haftada alınan iki beraberliğe rağmen, “Benim gördüğüm fotoğraf başka. Şampiyon biz olacağız. Takımda çok net bir ışık görünüyor, kaliteli ve isteyen bir ekip var. Bu takıma Giuliano ve Soldado girecek, Fernandao 1 ay sonra aramıza katılacak. Böylece ön taraf tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-2 biten Trabzonspor maçı sonrası Milliyet’in sorularını yanıtladı.

Sarı-lacivertli ekibin deneyimli çalıştırıcısı, yapılan eleştirilere kesinlikle katılmadığını belirtirken, gelecek adına bir hayli umutlu konuştu.

“Benim gördüğüm fotoğraf başka. Takımda çok net bir ışık görünüyor, kaliteli ve isteyen bir ekip var” ifadelerini kullanan Teknik Direktör Aykut Kocaman şöyle devam etti:

Topal savunması

“Baktığınızda top 43 dakika oyunda kalmış. Bu 43 dakika içerisine 10 tane gol pozisyonu sığdırdık. Yüzde 65 top kontrolü bizde. Kale önünde Soldado’nun dokunamadığı top ve vurduğu kafa vuruşu, Skrtel’in iki tane kafa vuruşu ve Josef’in son dakikada kaçırdığı pozisyon var. Bu takıma Giuliano ve Soldado girecek, Fernandao 1 ay sonra aramıza katılacak. Böylece ön tarafı tamamlamış olacağız. Bu oyuncuların katılmasıyla daha farklı bir Fenerbahçe ortaya çıkacak. Sabrın ve anlayışın kalmadığı bir yerde olduğumu biliyorum. Camia 3 senedir şampiyonluktan uzak ve bunu çok istiyor. İnanıyorum ki büyük bir aksilik olmazsa, şampiyon olacak bir kadro var burada... Şampiyon biz olacağız...”

Mehmet Topal’ın pas yüzdesinin düşük olduğu yönündeki soru üzerine de Kocaman, “Trabzonspor orta sahasında Okay, Kucka gibi güçlü isimler vardı. Orta sahada onun üzerinde büyük bir baskı oluştu. Futbol dışarıdan göründüğü kadar kolay değil” değerlendirmesini yaptı.

Bayern Münih'te Robert Lewandowski şoku! 4 hafta yok...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber